Wiadomości
(Fot. Pixabay/kfuhlert)

poniedziałek,

26 lipca 2021

11:58

Sondaż dla WP: ponad połowa Polaków popiera wprowadzanie ograniczeń dla niezaszczepionych

53,7 proc. Polaków popiera ograniczenia dla osób, które nie przyjęły szczepionki przeciw COVID-19 – wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski. Nasi rodacy są jednak mocno podzieleni w kwestii konkretnych zakazów.

Wirtualna Polska przedstawiła wyniki sondażu, dotyczącego ograniczeń dla niezaszczepionych przeciw COVID-19. Wynika z nich, że 53,7 proc. ankietowanych jest przeciwne brakowi jakichkolwiek ograniczeń dla niezaszczepionych, zaś 41 proc. badanych uważa, że nie powinny ich spotykać żadne ograniczenia. 4,4 proc. badanych nie miało wyrobionej opinii.

Jeśli chodzi o zakaz wstępu do restauracji i kawiarni, to opowiedziało się za nim 40,1 proc. ankietowanych. Przeciwnicy stanowili 54,6 proc. Z badania dla wp.pl wynika również, że 58,6 proc. respondentów nie popiera zakazu wstępu do centrów handlowych dla osób, które nie przyjęły preparatu przeciw COVID-19. Za takim zakazem opowiedziało się 34,1 proc. 7,3 proc. pytanych nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie.

PONAD POŁOWA BADANYCH JEST PRZECIWNA ZAKAZOWI WSTĘPU DO SZPITALA

76,3 proc. badanych osób jest przeciwna restrykcjom w postaci zakazu wstępu do placówek medycznych dla niezaszczepionych, a 20,8 proc. byłaby skłonna je zaakceptować. Niecałe 3 proc. nie miało zdania na ten temat. Z kolei zwolennikami zakazu wstępu dla osób bez certyfikatu covidowego do pociągów okazało się 30,2 proc. pytanych. 61,7 proc. z nich nie poparłoby takiego pomysłu. Nieco ponad 8 proc. nie miało wyrobionej opinii.

Badanie United Surveys dla Wirtualnej Polski zostało zrealizowane metodą wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego (CATI). Przeprowadzono je 24 lipca 2021 r. na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków z całego kraju.

PAP/MarWer