Wiadomości
Remont Al. Niepodległości w Sopocie w roku 2020 (fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS )

czwartek,

22 lipca 2021

16:05

Uwaga kierowcy! Od piątku zamknięcie Al. Niepodległości w Sopocie. „Prace także w nocy”

Od piątku utrudnienia w ruchu samochodowym na terenie Sopotu. O godz. 17:30 zamknięty zostanie odcinek jezdni Al. Niepodległości w kierunku Gdańska. Ruch odbywać będzie się jezdnią normalnie służącą do poruszania się w kierunku Gdyni, z której jeden pas będzie obsługiwał ruch w kierunku Gdańska.
Od godz. 17:30 w piątek do godz. 6 w poniedziałek zostanie zamknięta jezdnia w kierunku Gdańska na odcinku Al. Niepodległości od ul. Armii Krajowej do ul. 23 Marca. Ruch będzie się odbywał jezdną normalnie służącą do jazdy w kierunku Gdyni - jednym pasem jezdni w kierunku Gdyni, jednym w kierunku Gdańska.

ZAKRES PRAC

Przebudowa jezdni obejmie częściowe zdjęcie starej nawierzchni asfaltowej i ułożenie nowej. Prace zostały podzielone na dwa etapy, które będą wykonywane w weekendy, również w nocny. W użytku ma pozostać przejście dla pieszych w okolicach 23 Marca.
 
DOFINANSOWANIE

- Dzięki środkom przyznanym z subwencji ogólnej na inwestycje drogowe możemy zrealizować kolejny etap prac prowadzących do rewitalizacji Al. Niepodległości. Przyznane dofinansowanie to 380 tys. 900 zł, drugie tyle do remontu dokłada Gmina Miasta Sopotu – mówi Anna Dyksińska z Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie.

Piotr Puchalski
Napisz do autora: p.puchalski@radiogdansk.pl