Wiadomości
(fot. KFP/Anna Rezulak)

czwartek,

22 lipca 2021

07:04

Szczepienia przeciw COVID-19 na Jarmarku św. Dominika. Zastrzyki do wyboru, bez rejestracji

Od soboty, 24 lipca, do niedzieli, 15 sierpnia, na skwerze Heweliusza w Gdańsku będzie działać plenerowy punkt szczepień przeciw COVID-19. Wszyscy chętni będą mogli otrzymać w nim zastrzyk bez wcześniejszego umawiania się.

Jarmark św. Dominika w Gdańsku odbędzie się po raz 761. W imprezie weźmie udział 650 wystawców z siedmiu krajów. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla mieszkańców i turystów wiele atrakcji. Będzie też okazja, aby zadbać o swoją odporność. Na skwerze Heweliusza (od strony ul. Korzennej, nieopodal Ratusza Staromiejskiego) stanie plenerowy punkt szczepień przeciw COVID-19.


SZCZEPIENIA BEZ ZAPISÓW

Na szczepienie w punkcie nie ma zapisów na konkretny termin lub godzinę. Wystarczy się tam zgłosić i poczekać na swoją kolej. Zastrzyki będą podawane codziennie w godz. 10:00-20:00. Na miejscu obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie z obowiązującymi standardami i procedurami. Za udzielanie świadczeń odpowiadać będzie spółka Copernicus.

- W naszym plenerowym punkcie będzie można skorzystać ze szczepienia dwudawkowym preparatem firmy Pfizer lub jednodawkowym firmy Johnson & Johnson - poinformowała spółka Copernicus.

Z raportu opublikowanego w środę na stronie gov.pl wynika, że na Pomorzu zastrzyk przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 2,16 mln osób. W pełni zaszczepionych jest 1 003 646 mieszkańców regionu. 


PAP/am