Wiadomości
(fot. Unsplash)

czwartek,

22 lipca 2021

07:47

Oryginalne pomysły i praktyczne rozwiązania. Te gadżety mogą ci się przydać podczas pobytu na plaży

Wakacyjne upały powodują, że wiele osób chętnie spędza wolny czas na słońcu. Dowodem tego są tłumy mieszkańców i turystów obecne na trójmiejskich plażach. Producenci wymyślają coraz to nowe gadżety, dzięki którym wysokie temperatury mniej dają nam się we znaki, a pobyt na plaży staje się wygodniejszy i przyjemniejszy. Postanowiliśmy wyszukać dla was najciekawsze z nich.

Obecnie krem z filtrem do opalania o bardzo wysokim stopniu ochrony, ładowarka solarna czy chusteczki antybakteryjne to już podstawa ekwipunku, o której powinien pamiętać każdy plażowicz. Są jednak przedmioty, które dopiero zdobywają popularność na rynku, ale ich obecność może znacznie odmienić nasz wypoczynek. Jeśli nie znajdziemy ich w którymś z polskich sklepów, zawsze można złożyć zamówienie za granicą.

W TEJ BUTELCE NAPÓJ POZOSTANIE ZIMNY PRZEZ CAŁĄ DOBĘ

Jedna z podstawowych rzeczy, o których należy pamiętać na słońcu, to odpowiednie nawodnienie organizmu. A jeszcze lepiej, jeśli woda jest należycie schłodzona. Nie zawsze mamy możliwość wzięcia ze sobą przenośnej lodówki, możemy jednak zaopatrzyć się w specjalną butelkę (np. firmy S'well lub BBBYO), która została wykonana z nietoksycznej stali nierdzewnej i służy do wielokrotnego użytku. Producenci zapewniają, że napój pozostaje w niej zimny przez 24 godziny, a gorący - przez 12 godzin.

 

gadzety-plaza1

(fot. S'well)

 

ROZWIĄZANIE PRAKTYCZNIEJSZE OD PARAWANU

Przypominające parasol namioty plażowe mogą być odpowiedzią na powszechne nad Bałtykiem parawany. Ten sprzęt także zapewnia osłonę przed wiatrem i daje odrobinę prywatności, zajmuje jednak znacznie mniej miejsca i nie odgradza nas całkowicie od otoczenia. Co więcej, chroni przed szkodliwymi promieniami słonecznymi - dzięki zastosowaniu materiału z UPF50+.

 

gadzety-plaza2

(fot. Sport-Brella)

 

PRZENOŚNY SEJF NA SZYFR

Osoby, które wybierają się w pojedynkę na plażę, mają czasem problem, co zrobić z kosztownościami, gdy chciałyby popływać w wodzie. Nie zawsze znajdzie się bowiem ktoś, komu można powierzyć pilnowanie osobistych rzeczy. W tym celu wymyślono przenośne sejfy marki SafeGo. Są wystarczająco pojemne, by schować w nich portfel, telefon, zegarek i biżuterię. Sejfy posiadają szyfr pozwalający przypiąć je do trwałych elementów - tak jak przypinamy rower. SafeGo wykonano z tworzywa ABS, które - zgodnie z zapewnieniem producenta - jest prawie niezniszczalne.

 

gadzety-plaza3

(fot. SafeGo)

 

POMYSŁ NA TRZYMANIE KOSZTOWNOŚCI POD KOCEM

A co z tymi, którzy nie myślą o zanurzaniu się w wodzie, lecz po prostu chcieliby poleżeć z zamkniętymi oczami i słuchawkami na uszach albo zdrzemnąć się w cieniu? Z myślą o takich osobach pewien amerykański przedsiębiorca wymyślił Beach Vault, czyli plażowy skarbiec. To pojemnik w kształcie śruby, który wkręcamy w piasek i zakrywamy ręcznikiem lub kocem. W ten sposób złodzieje tracą dostęp do naszych rzeczy, ponieważ najcenniejszy dobytek znajduje się bezpieczny w piasku pod nami.

 

gadzety-plaza4

(fot. Beach Vault)

 

JAK SPRAWDZIĆ, CZY JESTEŚMY CHRONIENI PRZED SŁOŃCEM?

O konieczności używania kremów z filtrem przeciwsłonecznym wiemy wszyscy, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że zabezpieczenie skóry nie jest trwałe. Wiele aktywności, jak pływanie, wycieranie się ręcznikiem czy nawet pocenie, pozbawia nas ochronnej substancji. Często też niedokładnie rozsmarowujemy krem. Jeśli chcemy uniknąć szkodliwych skutków promieni słonecznych, może się okazać przydatne urządzenie o nazwie Sunscreenr, które pokazuje, gdzie na naszym ciele znajduje się warstwa ochronna.

 

gadzety-plaza5 copy

(fot. Sunscreenr)

 

WYGODNY I PORĘCZNY KOC

Koc kocowi nierówny. Ze względu na swoje rozmiary przedmiot ten często stanowi utrapienie w podróży. Firma GrunTrunk zaprojektowała koc z nylonu spadochronowego. Dzięki czemu jest lekki i da się go złożyć w zawiniątko wielkości 19x11,5 cm. To jednak nie jest jedyna zaleta. Producenci zapewniają, że piasek nie przykleja się do koca, materiał szybko schnie, nie gnije i nie pleśnieje. Opatentowano też specjalne kieszenie na piach, żeby posłania nie zwiał nam wiatr.

 

gadzety-plaza6

(fot. GrunTrunk)

 

ROZRYWKA NA PLAŻY

Na plaży nie tylko gramy w piłkę czy badmintona, ale również czytamy książki bądź rozgrywamy partie w karty. Gadżety związane z tymi formami rozrywki cieszą się coraz większym powodzeniem. Czytelnicy mogą zaopatrzyć się w trzymacze do książek, dzięki którym lektura jest dużo wygodniejsza w plażowych warunkach. Wyprodukowano też już pierwsze wodoszczelne książki (wykorzystano do tego celu papier syntetyczny wykonany z polipropylenu) i równie odporne talie kart do gry (z plastiku).

 

gadzety-plaza7

(fot. Thumb Thing, Amazon)

 

Podobnych przedmiotów znaleźć można oczywiście więcej. Producenci cały czas wychodzą naprzeciw naszym potrzebom. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze podczas odpoczynku na plaży i nad wodą to zachowanie rozsądku i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tego nie zastąpią nawet najbardziej przydatne gadżety. 


Artur Maszota