Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

środa,

21 lipca 2021

17:59

48-latek przygnieciony betonową płytą w trakcie prac przy przekopie Mierzei Wiślanej. Mężczyzna w ciężkim stanie

Wypadek na terenie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną w Skowronkach w powiecie nowodworskim. Jeden z pracowników został przygnieciony betonową płytą.
Przez prawie godzinę trwała reanimacja 48-latka. - Udało się przywrócić mężczyźnie czynności życiowe. Karetka zabrała go do szpitala - poinformował starszy kapitan Adam Wysocki z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Na miejscu są cztery zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policjanci. - Nie wiadomo na razie, jak doszło do wypadku. Ustalać to będzie policja i Państwowa Inspekcja Pracy - poinformowała mł. asp. Joanna Słowik z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

AKTUALIZACJA, GODZ. 19:30

W ciężkim stanie jest robotnik, który uległ wypadkowi na terenie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Jak informuje rzecznik prasowy wykonawcy robót - konsorcjum NDI Besix - Magdalena Skorupka-Kaczmarek, do wypadku doszło około godz. 16:30 na falochronie zachodnim. Robotnicy, którzy pracowali z rannym mężczyzną, natychmiast udzielili mu pomocy i zawiadomili służby ratunkowe.

- Od razu wdrożone zostały wewnętrzne procedury służb BHP, które na bieżąco monitorują i kontrolują budowę. Prace w tym miejscu zostały wstrzymane do wyjaśnienia okoliczności wypadku - informuje Skorupka-Kaczmarek.

O wypadku powiadomiona została także Prokuratura Rejonowa w Malborku.

Grzegorz Armatowski