Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

wtorek,

20 lipca 2021

13:31

Ostatnie pożegnanie księdza Kownackiego. "To był wspaniały kapłan i człowiek pełen mądrości życiowej"

Na cmentarzu w Sopocie pochowano księdza Jerzego Kownackiego. Gdański duchowny zmarł w piątek w wieku 80 lat. "To był wspaniały kapłan i wspaniały człowiek, pełen mądrości życiowej i poczucia humoru" - tak księdza wspominają osoby, które przyszły go pożegnać. Mszę świętą w gdańskiej Katedrze Oliwskiej odprawił biskup pomocniczy Zbigniew Zieliński, który poprowadził też ceremonię pogrzebową na cmentarzu w Sopocie.

Biskup Zieliński wspominał między innymi zaangażowanie ks. Jerzego w życie diecezji, archidiecezji oraz pracę wychowawczą w Gdańskim Seminarium Duchownym. Osoby, które towarzyszyły duchownemu w jego ostatniej drodze, podkreślają jego życiową mądrość, autentyczną wiarę, empatię i poczucie humoru. 

- Ksiądz Jerzy wniósł bardzo wiele w moje życie i duchowe i emocjonalne, pięknie się zachowywał w trudnych momentach, był człowiekiem zawsze uśmiechniętym, zawsze mówił, że jest zadanie do odrobienia, a nie problem - wspominali go uczestniczy pogrzebu. 


Ksiądz dr Jerzy Kownacki przez wiele lat związany był z mediami. Pracował w Radiu Watykańskim, Radiu Plus, a także dla Radia Gdańsk i gdańskiego oddziału TVP. Wykładał w Gdańskim Seminarium Duchownym. W ostatnich latach pełnił posługę kapelana domu seniora na Przymorzu prowadzonego przez Caritas. Zmarł w wieku niespełna 80 lat.

Aleksandra Nietopiel/tm