Wiadomości
(Fot. KMP Sopot)

wtorek,

20 lipca 2021

13:05

Nastolatek zgłosił policji, że został pobity i okradziony. Okazało się, że uciekł z ośrodka wychowawczego

Napad na nastolatka w Sopocie. W pasie nadmorskim trzech sprawców pobiło i okradło 17-letniego chłopaka. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych, trzeci jest poszukiwany.

W sobotę po południu policjanci dostali zgłoszenie o rozboju niedaleko plaży. Na miejsce pojechał patrol rowerowy. Funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej 17-latek został napadnięty i okradziony przez trzech mężczyzn, których poznał dwie godziny wcześniej.

- Sprawcy zabrali mu telefon i plecak z rzeczami osobistymi. W trakcie interwencji okazało się też, że 17-latek jest poszukiwany i powinien przebywać w młodzieżowym ośrodku wychowawczym na Mazowszu. Został zatrzymany, a chwilę później wpadli też napastnicy. To 44-letni recydywista oraz 35-letni mieszkaniec Radomia. Obaj mieli prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – poinformowała starszy aspirant Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Trzeci sprawca wciąż jest poszukiwany. Podejrzani po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut rozboju. Grozi im 12 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

 

Grzegorz Armatowski/mk