Wiadomości
(fot. KMP Gdańsk)

wtorek,

20 lipca 2021

11:37

Zdaniem śledczych próbował wciągnąć kobietę w krzaki i zgwałcić. Zatrzymały go policjantki z Gdańska

Do aresztu trafił mężczyzna, podejrzany o usiłowanie zgwałcenia kobiety. Do zajścia doszło w parku przy Alei Zwycięstwa w Gdańsku. 30-letnia mieszkanka Gdyni szła do pracy. Podbiegł do niej młody mężczyzna, próbował wciągnąć w krzaki i zgwałcić.

Krzyki usłyszał przypadkowy świadek. Ruszył w stronę gdynianki, ale w międzyczasie sprawca uciekł. Policja rozpoczęła obławę. Kilka godzin później podejrzany został zatrzymany - mówi nadkomisarz Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

- Funkcjonariusze pracujący na miejscu zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli zapisy z monitoringu. Policjanci ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia, rysopis i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Kilka godzin później z policjantami skontaktował się operator monitoringu miejskiego, który na ul. Lendziona zauważył mężczyznę, którego wygląd pasował do rysopisu sprawcy. Na miejsce natychmiast pojechały policjantki kryminalne z Wrzeszcza, które zatrzymały podejrzanego 24-latka z Gdańska – mówi Ciska.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zgwałcenia, za co grozi 12 lat więzienia. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

 

Grzegorz Armatowski/mk