Wiadomości

poniedziałek,

19 lipca 2021

16:20

Przyszłość PO po powrocie Donalda Tuska i niechęć Polaków do sezonowej pracy za granicą [WTOREK W RADIU GDAŃSK]

Wtorek rozpoczniemy od rozmowy z Jarosławem Wałęsą. Olga Zielińska porozmawia z posłem Koalicji Obywatelskiej w audycji "Gość Dnia Radia Gdańsk". Dlaczego, jak wynika z najnowszego sondażu Social Changes, Polacy wcale nie cieszą się z powrotu Donalda Tuska na scenę polityczną? Czy PO chce wstrzymania programu 500+ i innych świadczeń socjalnych dla osób, które nie zaszczepiły się przeciwko koronawirusowi? Dlaczego PO nie chce poprzeć projektu ustawy medialnej? M. in. o tym o godzinie 8:30


W "Komentarzach Radia Gdańsk" spotkają się Marek Formela z "Gazety Gdańskiej" i portalu wybrzeze24.pl oraz Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci" i portalu wpolityce.pl. Czy pełniący obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donald Tusk doprowadzi do rozpadu tej partii? Czy dojdzie do rozpadu Lewicy? O to Piotr Kubiak zapyta gości parę minut po godzinie 9:00.
Czy pozytywne dane dotyczące rynku pracy, takie jak wzrost wynagrodzeń i zatrudnienia, to stała tendencja? Dlaczego Polacy nie są zainteresowani pracami sezonowymi w Holandii pomimo zarobków sięgających dziesięciu tysięcy złotych brutto miesięcznie? Czy uda się uszczelnić ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele? I skąd Polacy biorą pieniądze na urlop? Gośćmi Olgi Zielińskiej, którzy postarają się odpowiedzieć na te pytania, będą Marek Lewandowski, rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i Grzegorz Pellowski, trójmiejski piekarz. Audycja "Ludzie i Pieniądze" - we wtorek o godzinie 9:30.

Xenon to młodziutki kot, który w swoim życiu przeszedł już bardzo wiele. Został znaleziony w bardzo złym stanie przez pracowników słupskiego schroniska dla zwierząt. Przez długi czas walczono o jego życie i, ku radości opiekunów, udało się. Jest i cieszy oko każdego, kto zechce spojrzeć w jego stronę. Biały jak śnieg, pomieszany z rasowcem, ale z pewnymi deficytami. Potrzebuje domu i człowieka, który udźwignie niepełnosprawność zwierzęcia. Parę minut po godzinie 11.30 tę historię opowiemy w cyklu "Schroniskowe historie". Zaprasza Joanna Merecka-Łotysz.

W kolejnej już audycji "Dobrze Mieszkaj na Wakacje" poruszymy tematy krótkoterminowego wynajmu mieszkania w czasie wakacji oraz podpowiemy, jak radzić sobie z najemcą, który sprawia kłopoty. Zastanowimy się także, jak dotrzeć do klienta, któremu chcemy wynająć mieszkanie i czym się kierować, określając cenę najmu. O tym po godzinie 12:30 Iwonie Wysockiej opowie Tomasz Burcon ze stowarzyszenia Mieszkanicznik.

W programie "Spokojnie, To Tylko Wakacje" jak co tydzień przedstawimy poradnik podróżnika. Będziemy kontynuować nasze rozmowy z Markiem Dąbrowskim, nauczycielem, podróżnikiem i autorem bloga "Ścieżki mojego świata". O kwestie istotne dla każdego, kto chce się wybrać na wycieczkę albo odwiedzić ciekawe miejsca, zapyta Magda Szpiner. Audycja - w każdy wtorek po godzinie 14:00.

O godzinie 14:30 w wiadomościach regionalnych zajrzymy na Kociewie.

Wakacje to nie tylko wyjazdy, zwiedzanie czy wypoczynek. To także wiele wydarzeń, organizowanych na przykład na stadionach. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda dostępność stadionu w Letnicy dla niepełnosprawnych. Po obiekcie oprowadzi nas Sławomir Michalczuk, odpowiedzialny za bezpieczeństwo i dostępność Areny Gdańsk. Joanna Matuszewska zapyta go o wiele ciekawostek, które będzie można poznać już po godzinie 14:40 w programie "Dostępne Wakacje".

Natomiast po godzinie 22:30 w audycji "Jaka Zmiana?" Iwona Wysocka opowie o tym, jak zmieniły się zasady uczestniczenia w tegorocznej Gdańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.


raf

_