Wiadomości

niedziela,

18 lipca 2021

18:20

Wycinka drzew w Brzeźnie, ustawa medialna i omijanie zakazu handlu w niedzielę [PONIEDZIAŁEK W RADIU GDAŃSK]

Tydzień rozpoczniemy od rozmowy z Kacprem Płażyńskim. Poseł Prawa i Sprawiedliwości w audycji "Gość Dnia Radia Gdańsk" porozmawia z Piotrem Kubiakiem. Czy uda się powstrzymać gdańskich urzędników i uratować drzewa w Brzeźnie? Dlaczego TSUE chce narzucić Polsce i innym krajom UE swoje rozwiązania prawne? M.in. o tym porozmawiamy punktualnie o godzinie 8:30.

 


 

Po godzinie 9:00 gośćmi Olgi Zielińskiej w "Śniadaniu Polityków w Radiu Gdańsk" będą Tadeusz Cymański (Solidarna Polska), Krzysztof Trawicki (PSL) oraz Michał Urbaniak (Konfederacja), Kazimierz Smoliński (PiS), z którymi porozmawiamy na temat ustawy medialnej i tego, jakie zyska poparcie, konsekwencjach wyroków TK i TSUE oraz zastoju szczepionkowym i obronie przed kolejną falą koronawirusa, a także projekcie nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedziele.

 


 

Po godzinie 11:00 zapraszamy na dwie audycje edukacyjne, a po 12:00 na cotygodniowy "Głos pracownika”, który będzie poświęcony tematowi sieci handlowych, które wprowadzając usługę pocztową, omijają zakaz handlu w niedziele. Z tej furtki skorzystały m.in. sklepy Żabki, Groszek, Lewiatan, Carrefour oraz Stokrotka. Czy uda się uszczelnić ustawę? M.in. o tym Olga Zielińska porozmawia z Alfredem Bujarą, przewodniczącym Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność".

 


 

 

Z kolei po 14:00 zaprezentujemy wiadomości regionalne z Kaszub północnych oraz następną część "Poradnika idealnego wczasowicza", tym razem poświęconemu malkontenctwu. Prowadząca Joanna Matuszewska oraz psycholog Adam Mańkowski zastanowią się, dlaczego niektórzy ludzie nawet na wczasach widzą wszystko w negatywnym światle i nic im nie odpowiada? Czy to narodowa cecha, czy może narzekamy, ponieważ lubimy potem zostać pozytywnie zaskoczeni?

 


 

O godzinie 15:10 przeniesiemy się do Studia Olimpijskiego Tokyo 2021, a o 18:08 zapraszamy na sportową "Dogrywkę w Radiu Gdańsk" Włodzimierza Machnikowskiego.

 


 

O godzinie 18:30 zapraszamy na program "Praca Na Lato", w której poruszymy temat szukania pracy poprzez media społecznościowe. Czy mogą one pomóc? Gdzie warto mieć swój profil w czasie rekrutacji? Między innymi o tym będzie mówić Agnieszka Śladkowska, twórczyni Gorilla Job, firmy wspierającej kandydatów na rynku pracy.

W drugiej części audycji gościem Dominiki Wrotek będzie Kamila Czarnomska-Shiers, właścicielka firmy "Trening kariery". Rozmawiamy o stworzeniu pierwszego CV przez młodą osobę. Ekspert wyjaśni, co zawrzeć w takim dokumencie, jeśli nie mamy dużego doświadczenia, czy konieczne jest wstawianie zdjęcia i czy warto wpisywać do CV takie informacje, jak posiadanie prawa jazdy lub wymieniać w dokumencie swoje pasje.


A o 22:30 "Rozmowy Nocą". Masz już dość zawodowstwa i banalności? To dobrze! Stagnacja, monotonia, rutyna pozbawia radości i powoli zabija. Może warto właśnie w wakacje przekonać się, jak niewiele trzeba, by szara codzienność nabrała kolorów i by z tego, co powszednie, wyciągnąć perełki, które obudzą uśmiech i radość? Moment, który właśnie się dzieje, ma zawsze coś z niezwykłości. Na spotkanie z Ewą Liegman, autorką książki "Prognoza pogody ducha", zaprasza  Andrzej Urbański.

A jaka jest twoja prognoza dobrej pogody ducha, która się sprawdza?

 

tm

_