Wiadomości

niedziela,

04 lipca 2021

17:35

Transformacje w Zjednoczonej Prawicy, powrót Donalda Tuska i negocjacje związkowców z Przemysławem Czarnkiem [PONIEDZIAŁEK W RADIU GDAŃSK]

Co oznaczają dla sceny politycznej transformacje w Zjednoczonej Prawicy, konflikt w Platformie Obywatelskiej oraz wskazanie przez PiS kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich, wcześniej zgłoszonego przez PSL - prof. Marcina Wiącka? O tym w audycji "Gość Dnia Radia Gdańsk" Olga Zielińska porozmawia z politologiem Kazimierzem Kikiem, profesorem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zapraszamy punktualnie o 8:30.Chwilę później, bo kilka minut po 9:00, rozpocznie się "Śniadanie Polityków w Radiu Gdańsk", które poprowadzi Jarosław Popek. Jego gośćmi będą Piotr Karczewski z Prawa i Sprawidliwości, Leszek Czarnobaj z Koalicji Obywatelskiej, Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości oraz Artur Dziambor z Konfederacji. Wśród poruszonych kwestii będą: konwencja Prawa i Sprawiedliwości, powrót Donalda Tuska do polskiej polityki oraz konwencja programowa Konfederacji.Po 11:00 na naszej antenie usłyszeć będzie można "Zielarkę w Radiu Gdańsk", a zaraz po niej, o 11:45, "Ptasie Radio" w letnim wydaniu, czyli "Ptasia Sytuacja na Wakacjach", na które zaprasza Włodzimierz Raszkiewicz.W audycji "Głos Pracownika" po 12:35 Olga Zielińska porozmawia z naszym gościem - Ryszardem Proksą, przewodniczącym Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Poruszone zostaną temat protestu pracowników oświaty NSZZ "Solidarność", który odbył się w czwartek przed siedzibą Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie oraz tego, jak wyglądają negocjacje związkowców z ministrem Przemysławem Czarnkiem na temat nowego systemu wynagradzania i podwyżek wynagrodzeń.Kilka minut po 14:00 drugi odcinek "Poradnika Idealnego Wczasowicza". Psycholog Adam Mańkowski wyjaśni, dlaczego ludzie na łono natury zabierają pół domu, kampery mają anteny satelitarne, a na polach namiotowych głośno gra muzyka? Z czego wynika nasza chęć do całodobowego dostępu do technologii - nawet na urlopie? Zaprasza Joanna Matuszewska.A o 14:30 tradycyjnie wiadomości regionalne. Jak co poniedziałek zapraszamy na Kaszuby Północne.

 Natomiast po 18:00 w programie "Praca Na Lato" o pracy nastolatków. Kiedy rodzice muszą wydać zgodę na pracę dziecka? Na co warto uważać przy podpisywaniu umowy? Czy warto namawiać nastolatków, by poszli do pracy w wakacje? O tym opowie Agnieszka Śladkowską, twórca Gorilla Job, firmy wspierającej kandydatów na rynku pracy.

 

ua

_