Wiadomości
(Graf. Radio Gdańsk)

wtorek,

22 czerwca 2021

18:45

Projekt "Solidarności" o emeryturach stażowych, spór wokół "Majalandu" oraz perspektywy rozwoju branży morskiej [ŚRODA W RADIU GDAŃSK]

O 8:30 w audycji "Gość Dnia Radia Gdańsk" Olga Zielińska porozmawia z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" o złożonym przez związek projekcie ustawy dotyczącej emerytur stażowych. Na czyje poparcie może liczyć w Sejmie "Solidarność"? Dlaczego związkowcy nie czekali na projekt prezydencki i czy to odpowiedni czas na reformę emerytalną?O 9:00 w "Komentarzach Radia Gdańsk" spotkają się Małgorzata Puternicka - Gdańsk Strefa Prestiżu, publicystka, blogerka i Marek Formela - Gazeta Gdańska, portal wybrzeze24.pl. Razem z prowadzącym audycję Piotrem Kubiakiem będą zastanawiać się, czy mieszkańcom gdańskiej dzielnicy Osowa uda się zablokować budowę parku rozrywki "Majaland". Postarają się też odpowiedzieć na pytanie, czy i kto odpowie za wpisanie Pawła Adamowicza w skład kapituły Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza z rok 2020.O 9:30 zacznie się audycja "Ludzie i Pieniądze w Radiu Gdańsk", jak co środę poświęcona gospodarce morskiej. Gośćmi będą Przemysław Sztandera (prezes PSSE) i prof. Marek Grzybowski. Tematem przewodnim będą perspektywy rozwoju polskich firm i budowanie kapitału start-upów. Rozmowę poprowadzi Artur Kiełbasiński.


O rodzinie i sytuacji ojców - z okazji Dnia Ojca - Andrzej Urbański porozmawia z byłym senatorem Antonim Szymańskim. O rodzinie, sytuacji ojców i listach dzieci do ojców. Na popołudniowe wydanie programu "Gość Dnia Radia Gdańsk" zapraszamy o godzinie 17:10.To tylko wybrane propozycje spośród audycji, które przygotowaliśmy. Ramówka Radia Gdańsk dostępna jest >>> TUTAJ.

 

 

pp

_