Wiadomości
(Fot. Archiwum/Andrzej Urbański)

piątek,

18 czerwca 2021

16:11

Życie zapisane w pamiętniku. Zapraszamy do "Kresowego Saloniku" w sobotę po 17:00

W ubiegłym miesiącu z okazji ich święta uhonorowaliśmy Mamy. Teraz przyszedł czas na Ojców. Za kilka dni 23 czerwca będziemy obchodzić ich dzień. I dlatego do "Kresowego Saloniku Radia Gdańsk" zaprosiliśmy Pana Janusza Warchoła, lwowianina mieszkającego w Gdańsku, który już zapowiedział, że odwiedzając nas, nie przyjdzie z pustymi rękami.

Choć swojego tatę pamięta jako kilkuletni chłopiec, to pamiątki, które po nim pozostały wciąż wzbudzają ogromne emocje. Wszystkie są wyjątkowe, ale jedna szczególna – pamiętnik pisany odręcznie przez dwa lata wojenne.

 

kresy 180621 srodek net

Na zdjęciu Janusz Warchoł i pamiątki po Ojcu. (Fot. Radio Gdańsk/Andrzej Urbański)

 

W naszej audycji nie zabraknie oczywiście korespondencji red. Walenty Wojniłło z polskiego portalu informacyjnego Wilnoteka.lt, oraz kresowych historii sprzed lat Daniela Wojciechowskiego, a także informacji dotyczących Polaków na Białorusi. Wiadomości, które dochodzą do nas są niestety szczątkowe i niepokojące. Nadal w areszcie w Żodzino przetrzymywani są Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi i Andrzej Poczobut, członek zarządu głównego Związku.

Do "Kresowego Saloniku Radia Gdańsk" w sobotę parę minut po 17:00 zapraszają Michał Rzepiak i Andrzej Urbański.

 

pb