Wiadomości
Zmiany w komunikacji miejskiej w Gdyni. (Fot. ZKM Gdynia)

piątek,

25 czerwca 2021

07:33

Zaczynają się wakacje, więc Gdynia wprowadza letni rozkład jazdy. Jak pojadą autobusy i trolejbusy?

Wakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone w Gdyni w sobotę 26 czerwca. Kursować zacznie sześć linii sezonowych. Jakich jeszcze zmian mogą spodziewać się podróżni?

Linie sezonowe zapewnią gdynianom i turystom dojazd na plażę. Trzy z nich będą kursować we wszystkie dni tygodnia. Pospieszna M połączy Rumię z plażą w Rewie. Na kąpielisko w Babich Dołach dojedziemy linią 309. Trasa trolejbusowa 320 umożliwi dojazd do plaży w Śródmieściu, a także do Skweru Kościuszki. W weekend dodatkowo kursować będą trzy linie trolejbusowe. Tymi o numerach 321 i 329 dostaniemy się do Orłowa - pierwszą z Cisowej, a drugą, obsługiwaną zabytkowymi pojazdami, z Grabówka. Z kolei linia 365 połączy Obłuże z plażą w Rewie. Ponadto linia 209 zostanie przedłużona do plaży w Babich Dołach.

Dodatkowo 3 lipca uruchomiona zostanie linia pospieszna G, prowadząca od przystanku Gdynia Pogórze Górne przez śródmieście Gdyni do Sopotu i zoo w Oliwie.

Zmienione zostaną też rozkłady jazdy innych tras trolejbusowych. Wszystkie kursy na linii 21 z Sopotu będą wykonywane przez Skwer Kościuszki. Zakres linii 28 w niedziele i święta zostanie poszerzony o kursy w godzinach od 5:00 do 7:30.

DODATKOWE KURSY DLA "RANNYCH PTASZKÓW"

Na niektórych liniach autobusowych zostaną wprowadzone dodatkowe kursy, przeznaczone dla miłośników porannego wstawania. Linią R będzie można wyjechać z Rumi o godzinie 4:54. Z kolei tą oznaczoną literą K autobus pojedzie dodatkowo o godzinie 21:26. Na linii 140 w dni powszednie autobusy będą kursowały dodatkowo o godzinie 6:22 i 6:52 z Gdyni Dworca Głównego PKP do Wiczlina. Z kolei linia 147 da nam możliwość wyjazdu z Karwin do Gdyni Dworca Głównego PKP o godzinie 5:15.

Dotychczasowe kursy linii 180 z Dąbrowy Miętowej do Szpitala w Redłowie zostaną zastąpione kursami linii 740 do Śródmieścia Gdyni.

NOWY PRZYSTANEK NA ŻĄDANIE

Nastąpią też zmiany w obsłudze przystanków. Uruchomiony zostanie nowy przystanek na żądanie na trasie linii 181, zlokalizowany przy ulicy Sopockiej, pomiędzy Karwinami PKM a Brodwinem. Przystanek ma obowiązywać wyłącznie w kierunku Sopotu. Z kolei obowiązujący w czasie pandemii przystanek Zwycięstwa-Wielkopolska nie będzie już wykorzystywany przez linie R i S, a przystanek Giełda Towarowa będzie na żądanie w obu kierunkach.

Aktualne rozkłady jazdy wszystkich linii ZKM Gdynia dostępne są na stronie zkmgdynia.pl

oprac. DW/MarWer