Wiadomości
Włodek Raszkiewicz z Wojtkiem Godkiem w "Room of Plenty"

czwartek,

17 czerwca 2021

14:33

Jesteś graczem? Zostań testerem. Nowe miejsce doświadczeń interaktywnych szuka chętnych [POSŁUCHAJ]

Fabryka Karabinów, Dolne Miasto w Gdańsku, tu jest królestwo Wojtka Godka, współtwórcy znanego escape roomu "Room of Plenty". Pokój zagadek rusza po przerwie spowodowanej pandemią, a Wojtek Godek opowiada nam o nowych atrakcjach i przestrzeniach, które tworzy jego zespól. To ma być miejsce łączące rozrywkę z nauką, w którym wykorzystano najnowsze rozwiązania technologiczne. Ściany w nowych pokojach będą interaktywne, a rzucane na nie obrazy, będą się zmieniały pod wpływem dotyku.

Z Wojtkiem Godkiem rozmawialiśmy o interaktywnych rzutnikach i kamerach widzących przestrzennie i nowym rodzaju pokoju zagadek i interakcji, który tworzy jego zespół. Na razie wszystko jest w budowie. Projekt ma zostać ukończony we wrześniu.  - Tu zresztą nie chodzi o czystą rozrywkę - opowiada Wojtek - w marcu 2020 roku zaczęliśmy projekt badawczo-rozwojowy pt. "Prace badawczo-rozwojowe nad opracowaniem zgamifikowanej usługi szkoleniowej", którego celem jest opracowanie interaktywnego środowiska do gier szkoleniowych na żywo. Nazywamy je Training Console. Dzięki temu projektowi chcemy rozwinąć koncepcję gier rozgrywanych w pomieszczeniach do niespotykanego dotąd poziomu.

room of plenty
Fot.Room of Plenty

Po roku pracy zespół jest gotowy, by testować nowe środowisko. Dlatego szukamy chętnych do pierwszych prób naszego systemu. Będziemy badać przede wszystkim to jak ludzie reagują na zaprojektowane przez nas interakcje. Ponieważ projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską to udział w testach jest płatny dla uczestników. Szukamy testerów powyżej 18 roku życia, z wykształceniem średnim.

SZCZEGÓŁY I ANKIETA >>> KLIKNIJ TUTAJ

Posłuchaj rozmowy z Wojtkiem Godkiem emitowanej w cyklu Włodka Raszkiewicza "Pomysłowy Włodzimierz":


Włodzimierz Raszkiwicz