Wiadomości
(fot. mat. WiMBP w Gdańsku)

piątek,

18 czerwca 2021

07:07

Wystarczy telefon, by w nietypowy sposób móc odkrywać Gdańsk. To dzięki specjalnej aplikacji

Powstała aplikacja mobilna, służąca do niecodziennego odkrywania miasta. "Zwiedzaj Inaczej Gdańsk" to okazja, by aktywnie poznawać historię kilkunastu ważnych miejsc na mapie miasta, a przy okazji zdobyć nagrody. A odebrać je można w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, która włączyła się do akcji.

Aplikacja "Zwiedzaj Inaczej Gdańsk" jest bezpłatna i działa w trybie offline - co oznacza, że po ściągnięciu jej na telefon, można jej używać bez konieczności korzystania z internetu. Jest intuicyjna w obsłudze i nie zajmuje dużo pamięci urządzenia. Stworzyli ją pasjonaci - dwóch przyjaciół i artystka z Trójmiasta.

- Zwiedzanie z aplikacją odbywa się w formie quizu. Dzięki temu użytkownik, rozwiązując zagadki, dotyczące detali architektonicznych, poznaje historię Gdańska - podkreślił Maciej Kędra, współtwórca aplikacji. - Zawartość programu powstała w oparciu o potrzeby przyszłych użytkowników. Robiliśmy analizy wśród osób w wieku 18-67 lat na temat tego, jak wyobrażają sobie treści w takiej aplikacji. Okazało się, że testowane przez nas osoby szybko się nudzą suchymi faktami, dlatego zdecydowaliśmy się na krótki wstęp, po którym od razu przechodzimy do pytań - dodaje.


NAGRODY DLA UCZESTNIKÓW

Spacer z aplikacją zajmuje maksymalnie 2,5 godziny, ale jest intensywny - można odwiedzić w tym czasie aż 18 ważnych i ciekawych miejsc, położonych w obrębie zabytkowej części Gdańska, m.in. Bramę Wyżynną czy Katownię i Wieżę Więzienną.

Na użytkowników aplikacji, którzy poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania, czekają nagrody. Można je odebrać w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, przy ulicy Mariackiej 42, w godzinach otwarcia placówki: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10:00 do 18:00, oraz w środy od 9:00 do 15:00. Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play.

 

Posłuchaj materiału Marty Włodarczyk z pomysłodawcą i współtworzącym Maciejem Kędrą:

 

 

oprac. DW