Wiadomości
Nowi oficerowie wzmocnią pomorski garnizon policji (Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

piątek,

11 czerwca 2021

13:48

W Gdańsku mianowano nowych podkomisarzy policji. Wojewoda pomorski: "To wzmocni nasze bezpieczeństwo"

62 policjantów z Pomorza awansowało na podkomisarza. To pierwszy stopień oficerski w tej formacji i odpowiednik stopnia podporucznika w Wojsku Polskim. Podczas uroczystości w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku akty mianowania wręczyli komendant wojewódzki nadinspektor Andrzej Łapiński oraz - w imieniu prezydenta RP - wojewoda pomorski Dariusz Drelich. - To bardzo ważna chwila w naszym życiu - mówili zgodnie nowi podkomisarze.

Dzisiejszy dzień jest dla mnie szczególny, ponieważ jest ukoronowaniem 20-letniej pracy w policji. W tym czasie swojej służby wykonywałam różne obowiązki, rozwijałam się. Zdecydowałam się na służbę w policji przede wszystkim dlatego, żeby pomagać innym – wskazuje podkomisarz Emilia Karczewska z KMP Gdańsk.

- Łatwo nie było. Awans wymagał dużo wyrzeczeń, zaangażowania, doświadczenia i chęci do pracy przede wszystkim, nauki oczywiście zarówno w sensie służbowym, jak i prywatnym. Awans jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem - dodał podkomisarz Adam Nastały z KPP Wejherowo

WZMOCNIENIE BEZPIECZEŃSTWA

Jak wyjaśnia wojewoda pomorski Dariusz Drelich, nowi oficerowie wzmocnią nie tylko pomorski garnizon policji, ale także i  nasze bezpieczeństwo. - Nowi oficerowie zajmą się też nowymi policjantami, których w tak dużych ilościach policja przyjmuje teraz do służby. To jest bardzo ważne – uważa wojewoda. Do awansu na stopień oficerski w policji potrzebne jest wyższe wykształcenie. Policjanci musieli też zdać wewnętrzne egzaminy i zaliczyć odpowiednie szkolenia.

Grzegorz Armatowwski/pb