Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Pixabay)

piątek,

11 czerwca 2021

11:13

Aktywność fizyczna z dużym znaczeniem w profilaktyce chorób onkologicznych. W gminie Kolbudy czwarta edycja "Rak out"

W jaki sposób zadbać o siebie, by uniknąć raka, będzie można się przekonać w gminie Kolbudy. 11 czerwca odbędzie się czwarta edycja wydarzenia "Rak out - aktywni w każdym wieku".

- Pójdziemy z kijkami dookoła Bursztynowej Góry. Liczymy na duży udział osób reprezentujących różne grupy wiekowe, ale też członków klubów Senior+, które funkcjonują na terenie naszej gminy - wskazuje pełnomocnik wójta ds. seniorów, Anita Richert-Kaźmierska. 

Celem wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej, ze szczególnym wskazaniem na profilaktykę onkologiczną. To też okazja do ponownego spotkania na świeżym powietrzu po wielu miesiącach izolacji i ograniczeń czasu pandemii.


START W BĄKOWIE

6-kilometrowy marsz poprzedzi wspólna rozgrzewka na placu przy świetlicy wiejskiej w Bąkowie. Początek o godzinie 13:00. Na trasie zaplanowano program integracyjno-rekreacyjny.

- Już nawet szybki marsz lub też około piętnastominutowy spacer jest prostym ćwiczeniem poprawiającym sprawność́ ogólną̨, samopoczucie czy jakość życia zwłaszcza osób z doświadczeniami związanymi z chorobą onkologiczną - dodają organizatorzy.

PARTNERZY

Partnerami wydarzenia są: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Rzetelnie o Życiu z Rakiem, Gdańska Fundacja I Ty możesz Wszystko oraz Fundacja Hospicyjna Św. Franciszka Ksawerego w Przywidzu. Wcześniejsze edycje "Rak out" odbyły się w Gdańsku oraz w gminie Przywidz.

HB