Wiadomości
fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher

czwartek,

10 czerwca 2021

19:34

Prezes Adam Chmielecki: "Gospodarka morska jest jednym z najważniejszych elementów życia gospodarczego"

Prezes Radia Gdańsk Adam Chmielecki zabrał głos w trakcie uroczystej gali w wielkim finale I Forum Morskiego Radia Gdańsk. Podziękował za zainteresowanie i podkreślił misję tego wydarzenia w inicjowaniu profesjonalnej debaty o polskiej gospodarce morskiej. 
Adam Chmielecki dziękował osobom, które przyczyniły się zarówno do sukcesu Forum Morskiego, jak i rozwoju przemysłu morskiego, a także wspierającym Radio Gdańsk i jego misję.

- Przede wszystkim pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Prezydentowi i Panu Premierowi za ważne gesty. Za honorowy patronat, który Pan Premier Mateusz Morawiecki udzielił naszemu forum, naszej rozgłośni. Traktujemy to jako duży wyraz wsparcia, wyraz uznania dla naszych działań dziennikarskich w zakresie tematyki morskiej. Te podziękowania składam również na ręce doradcy Pana Prezydenta oraz Pana wojewody. Chciałbym podziękować wszystkim osobom w studio oraz instytucjom, które Państwo reprezentują. Przede wszystkim za zaufanie do Radia Gdańsk i za wolę dobrej współpracy. Bez tej woli współpracy nie byłoby I Forum Morskiego Radia Gdańsk. Chcę podziękować wszystkim prelegentom, instytucjom naukowym i gospodarczym, partnerom społecznym, zarówno ze strony pracodawców jak i pracowników oraz niezależnym ekspertom i publicystom. 

Prezes mówił o tym, że Forum Morskie Radia Gdańsk to wydarzenie, które pokazuje jak nasza stacja postrzega realizację misji publicznych mediów.

- To między innymi inicjowanie merytorycznej, eksperckiej debaty na ważne tematy publiczne i gospodarcze. Forum wymiany poglądów. Gospodarka morska jest bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów życia gospodarczego i społecznego nie tylko na Pomorzu, ale i w całej Polsce. To dziennikarska specjalizacja Radia Gdańsk. Zawsze będzie miała swoje miejsce na antenie Radia Gdańsk. Chcę wyrazić ekspercki, branżowy, jednoczący charakter tych nagród. Nagrodę „Statek Roku” przyznało łącznie kilkanaście redakcji medialnych z siedzibami na Pomorzu, które specjalizują się w gospodarce morskiej.

Prezes Chmielecki wyraził radość, że została nagrodzona polska jednostka - to według niego bardzo pozytywny sygnał dla całej gospodarki.

- Druga nagroda przyznana została przez kolegialne grono dla wybitnej jednostki, która łączyła ludzi ze środowiska branży morskiej. Dziękuję za uwagę i życzę udanego wieczoru! - zakończył. 

 

oprac. DW