Wiadomości
Treść listu od premiera Mateusza Morawieckiego znajduje się na dole artykułu (Fot. Radio Gdańsk)

czwartek,

10 czerwca 2021

18:50

"To prawdziwe święto ludzi, którzy noszą morze w sercach". List od premiera Mateusza Morawieckiego z okazji Forum Morskiego

Premier RP Mateusz Morawiecki napisał specjalny list do organizatorów i uczestników gali I Forum Morskiego Radia Gdańsk. Przypomniał, że "z satysfakcją objął to przedsięwzięcie patronatem honorowym".

Mateusz Morawiecki wyraził radość z tego, że sprawy morskie poruszane są na antenie Radia Gdańsk. Zauważył, iż Forum jest tego kulminacją. W liście podkreślił także znaczenie całego projektu a także możliwości, które niosą ze sobą dyskusję specjalistów w jego ramach. Zaznaczył, że tematy paneli dyskusyjnych są istotnymi kwestiami w bezpieczeństwie ekonomicznym i wzmacnianiu polskiej gospodarki. Wspomniał również o tym, jak bardzo tematy związane z gospodarką morską są ważne dla Pomorza.

PODZIĘKOWANIA

W liście premier podziękował także Radiu Gdańsk za to, że "po raz pierwszy w swej historii stało się inicjatorem i organizatorem cyklu audycji, debat i spotkań kongresowych poświęconych tematyce morskiej i gospodarczemu wykorzystaniu Bałtyku".

Oto treść listu od premiera Mateusza Morawieckiego, który uroczyście przeczytał wicewojewoda pomorski Michał Bąkowski:

Szanowni Państwo,

Forum Morskie Radia Gdańsk to prawdziwe święto ludzi, którzy zgodnie z dewizą tej rozgłośni "noszą morze w sercach" i swymi działaniami odpowiadają na ważną potrzebę pogłębionej i merytorycznej debaty publicznej o gospodarce morskiej. Z satysfakcją objąłem to przedsięwzięcie patronatem honorowym. Wszystkich zebranych na gali serdecznie pozdrawiam.

Radio Gdańsk po raz pierwszy w swej historii stało się inicjatorem i organizatorom cyklu audycji, debat i spotkań kongresowych poświęconych tematyce morskiej i gospodarczemu wykorzystaniu Bałtyku. Cieszę się, że sprawy morskie - ich znaczenie, potencjał i złożoność - już od tygodni w tak wielkim wymiarze goszczą na antenie rozgłośni, a dziś znajdują swą kulminację w spotkaniach Forum. Ten ważny projekt, z udziałem związanych z branżą naukowców, ekspertów i przedstawicieli czołowych polskich spółek, pracodawców i pracowników, daje szanse nie tylko na pogłębienie dyskusji o aktualnych wyzwaniach stających przed gospodarką morską, ale też może okazać się impulsem do wypracowania konkretnych rozwiązań.

Gospodarka morska to ważny obszar życia społecznego na Pomorzu, ale i przede wszystkim jedna z kluczowych dziedzin naszej gospodarki narodowej. Podejmowane na Forum tematy, wśród nich rozwój energetyki wiatrowej na Bałtyku, zastosowanie nowoczesnych technologii w przemyśle stoczniowym czy utrzymanie konkurencyjności polskich portów morskich, to kwestie niezwykle istotne dla naszego bezpieczeństwa ekonomicznego i wzmacniania rodzimej gospodarki, co przekłada się na jej siłę i wzrost poziomu życia Polaków. Dziękuję więc Radiu Gdańsk za zainicjowanie tego przedsięwzięcia i podjęcie się roli podmiotu integrującego debatę z udziałem tak wielu zainteresowanych.

I Forum Morskie Radia Gdańsk odbyło się w dniach 10–11 czerwca. Przedstawiciele świata nauki, eksperci i prezesi czołowych polskich spółek wzięli udział w sześciu debatach w naszym studiu.

- Szeroko rozumiana tematyka morska to jeden z najważniejszych elementów gospodarki i życia społecznego na Pomorzu, a także jeden z głównych tematów wielu audycji Radia Gdańsk. Można powiedzieć, że morze to jedna z naszych tematycznych specjalizacji - powiedział Adam Chmielecki, prezes i redaktor naczelny Radia Gdańsk.

 

pb