Wiadomości
(fot. Biuro Promocji AWFiS/Beata Zarach)

środa,

09 czerwca 2021

16:44

W gdańskim AWFiS-ie nauczyciele szkolą się, jak przeciwdziałać skutkom bezczynności ruchowej u uczniów

W gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu rozpoczęły się pierwsze szkolenia nauczycieli w ramach programu "WF z AWF - aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii". 


W programie biorą udział nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół podstawowych i średnich, a także nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Zdobywają oni wiedzę na temat metod przeciwdziałania skutkom bezczynności ruchowej, a także szeroko rozumianego zdrowia oraz psychologii, pozwalających na zrozumienie oraz łagodzenie negatywnych skutków izolacji.  

SZANSA DLA SZKÓŁ NA DODATKOWE ZAJĘCIA SPORTOWE

W zajęciach odbywających się w Gdańsku w czerwcu i lipcu każdego dnia szkoleniowego będzie brać udział około 100 nauczycieli wychowania fizycznego. Jak informuje Mikołaj Polak, rzecznik prasowy AWFiS, nauczyciele, którzy ukończą ten I etap projektu, zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów. Zajęcia przewidziano dla grup do 20 osób. Łącznie pozwoli to na przeprowadzenie około 300 tysięcy godzin zajęć.
 
II etap projektu będzie realizowany od września. Program zainicjowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, a realizowany jest we wszystkich polskich AWF-ach.

 

 

am