Wiadomości
Działacze Lewicy prezentują doniesienie do prokuratury. (fot. facebook.com/lewicapom)

środa,

09 czerwca 2021

15:46

Działacze Lewicy donoszą do prokuratury na autora słów o "eliminacji puli genetycznej rodzin o wyuczonej bezradności"

Pomorscy działacze Lewicy złożyli doniesienie do prokuratury o możliwości popełnieniu przestępstwa przez Pana Tomasza Urbasia. Wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości, zdaniem działaczy Lewicy, wzywał w portalu społecznościowym do "eliminacji puli genetycznej i kultury rodzin o wyuczonej bezradności".


- Pan Tomasz podburza ludzi. Jest osobą częściowo publiczną. Pełni rolę Wiceprzewodniczącego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości. Pewne osoby mogą się wzorować na jego światopoglądzie. Mogą posunąć się dalej, do pogardy dla ludzi, a nawet fizycznej eksterminacji - uważa Joanna Sobańska, działaczka Ruchu Sprawiedliwości Społecznej z Pomorza.

Nasz reporter próbował kontaktować się z autorem słów zamieszczonych w mediach społecznościowych.

TO NIE PIERWSZA KONTROWERSYJNA WYPOWIEDŹ

Kilka miesięcy temu Tomasz Urbaś zasugerował, że Jolanta Brzeska, zamordowana działaczka, która angażowała się w obronę lokatorów przed skutkami reprywatyzacji (tzw. warszawskiej aferze reprywatyzacyjnej - przyp. red.), popełniła samobójstwo. Na słowa zareagowali liczni internauci i córka zamordowanej Magdalena Brzeska. Oczekiwała od Tomasza Urbasia odwagi i tej samej wypowiedzi, ale w cztery oczy.

 

urbas1


mn