Wiadomości
Rozpoczęcie remontu odcinka z Mikoszewa do miejsca przekopu jest uzależnione od wyniku rozmów w ministerstwie. (Fot. YouTube/Gmina Sztutowo)

środa,

09 czerwca 2021

14:22

Ciężarówki z budowy przekopu zniszczyły nawierzchnię drogi 501. Koszt naprawy szacowany jest na około 30 mln złotych

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku alarmuje, piętnastokrotny wzrost ruchu samochodów ciężarowych na Mierzei Wiślanej, związany z budową kanału żeglugowego, niszczy nieprzystosowaną do takiego natężenia ruchu i ciężaru pojazdów nawierzchnię drogi 501 na odcinku od Mikoszewa do dawnej osady Nowy Świat – miejsca przekopu.

Jak informuje dyrektor Grzegorz Stachowiak, Zarząd zabiega w Ministerstwie Infrastruktury o środki na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych na drodze 501. Rozmowy na ten temat toczyć mają się też z Urzędem Morskim w Gdyni – inwestorem przekopu przez Mierzeję.

- Remont drogi, nie przebudowa tylko remont, czyli doprowadzenie jej do takiego stanu, w jakim znajdowała się przed rozpoczęciem przekopu, kosztować będzie od 25 do 30 milionów złotych. W ramach prac trzeba będzie naprawić nawierzchnię poprzez ułożenie dwóch warstw bitumicznych i siatki wzmacniającej - wskazuje szef Zarządu Dróg Wojewódzkich.

INNA IWESTYCJA NA TYM TERENIE

Rozpoczęcie remontu odcinka z Mikoszewa do miejsca przekopu jest uzależnione od wyniku rozmów w ministerstwie. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku kończy już natomiast prace przy remoncie drugiego odcinka trasy 501 – od Skowronek do Piasków. Inwestycja o wartości 6,3 miliona złotych ma zakończyć się jeszcze przed wakacjami.

Witold Chrzanowski/pb