Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Pixabay)

czwartek,

10 czerwca 2021

07:05

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni rozda kwiaty. Wiosenne bratki i stokrotki trafią w ręce gdańszczan

Osiem tysięcy posadzonych wczesną wiosną bratków i stokrotek rozda w czwartek 10 czerwca Gdański Zarząd Dróg i Zieleni w ramach akcji "Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę".


Gdański Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczyna letnie obsadzenia miejskich donic, kwietników i wież kwiatowych. W związku z tym kwiaty posadzone wiosną zostaną wykopane. Ponieważ jednak bratki i stokrotki są jeszcze w dobrym stanie, nie trafią na kompost. Pracownicy GZDiZ zamierzają rozdać je mieszkańcom, by ozdobiły gdańskie balkony i przydomowe ogrody.

BĘDĄ ROZDAWANE W DWÓCH LOKALIZACJACH

Kwiaty będzie można odbierać w dwóch miejscach - na skrzyżowaniu ulic Gospody i Pomorskiej (od godziny dziesiątej) oraz w Parku Zielonym przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie (od godziny 12). Organizatorzy akcji uprzedzają, by osoby zainteresowane przygarnięciem sadzonek przyniosły ze sobą opakowania, najlepiej tacki lub doniczki.

W ramach drugiego - letniego - nasadzenia w Gdańsku pojawią się begonie, petunie, smagliczki, aksamitki, starzec pospolity, kocanki, koleus, dalie oraz gaura, które będą zdobiły miasto do jesieni.

oprac. MarWer