Wiadomości
Nz. gmach TVP (Fot. wikipedia.org)

wtorek,

08 czerwca 2021

20:22

Jacek Kurski kandydatem na prezesa zarządu, a Maciej Łopiński na stanowisko członka Rady Nadzorczej TVP

Jacek Kurski jest kandydatem na stanowisko prezesa Zarządu TVP S.A., a Maciej Łopiński na stanowisko członka Rady Nadzorczej TVP - wynika z komunikatu Biura Rady Mediów Narodowych. Na stanowisko członka Zarządu TVP kandyduje Mateusz Matyszkowicz, a kandydatami na członków RN PAP są Maciej Świrski oraz Tomasz Giziński.


Jacek Kurski jest obecnym prezesem Telewizji Polskiej SA. Funkcję tę pełni od stycznia 2016 roku (od marca do maja 2020 roku był doradcą zarządu, a od maja do sierpnia 2020 roku członkiem zarządu). Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Ma 55 lat.

Maciej Łopiński od 2017 roku jest przewodniczącym Rady Nadzorczej TVP SA, ma 74 lata. Z wykształcenia jest filologiem, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego.

Mateusz Matyszkowicz od 2019 roku pełni funkcję członka zarządu TVP SA, jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Maciej Świrski jest od września 2020 roku przewodniczącym Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej S.A. (od lutego 2017 roku do września 2020 roku był jej wiceprzewodniczącym), od grudnia 2006 roku do stycznia 2009 roku był wiceprezesem PAP. Absolwent PMTP Wisconsin University - Milwaukee, posiada tytuł MBA uzyskany w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie.

Tomasz Giziński jest od lutego 2017 roku członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej S.A. Z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, ma 43 lata.

PAP/am