Wiadomości
Gimnastyka dla seniorów w Gdańskim Ośrodku Sportu. (Fot. Gdański Ośrodek Sportu)

środa,

09 czerwca 2021

07:12

Bezpłatne joga, fitness czy gimnastyka. Projekt "Aktywuj się w Gdańsku" dla seniorów online

Zajęcia zorganizowane przez Gdański Ośrodek Sportu poprowadzi Łukasz Marszałkowski. Bezpłatny cykl aktywności pomoże starszym mieszkańcom Gdańska. W czasach pandemii ćwiczenia będą odbywały się online, ale mogą być równie skuteczne, co na świeżym powietrzu.

W poprzednich latach gimnastyka odbywała się m.in na plaży czy w Parku im. Ronalda Reagana. Z powodu koronawirusa zajęcia będą przeprowadzone za pośrednictwem internetu. Można je śledzić na miejskim portalu gdansk.pl oraz na stronie facebookowej Gdańskiego Ośrodka Sportu.

CYKL SPOTKAŃ

Ćwiczenia poprowadzi Łukasz Marszałkowski, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, specjalista z zakresu żywienia i suplementacji, trener lekkiej atletyki, instruktor nordic walking.

9 czerwca o godz. 8:00 zajęcia potrwają 60 minut. Dla uczestników niezbędna będzie mata i woda. 11 czerwca o godz. 18:00 będą ćwiczenia z jogi, a 12 czerwca o godz. 9:00 fitness dla kobiet. 

Projekt "Gimnastyka dla Seniora" dedykowana jest głównie osobom w wieku 50+. Aktywność fizyczna ma na celu wzmocnienie mięśni wokół kręgosłupa i stawów, zmniejszenie bólu i relaks.

oprac. DW