Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Filip Jędruch)

wtorek,

08 czerwca 2021

16:15

"Szafa serc" pomoże bezdomnym. W Tczewie prowadzony jest pierwszy na Kociewiu sklep charytatywny [POSŁUCHAJ]

W Tczewie powstał sklep charytatywny. Trzy mieszkanki założyły stowarzyszenie, które prowadzi "Szafę serc". Dzięki niemu one same wróciły na rynek pracy, a zyski będą przekazywane na wsparcie potrzebujących.

"Szafa serc" jest pierwszą taką inicjatywą na Kociewiu. Sklep charytatywny będzie wspomagać osoby w kryzysie bezdomności poprzez przekazywanie tczewskiej noclegowni dla bezdomnych potrzebnych produktów. Wśród planowanych działań są także warsztaty prowadzone w domach dziecka. Przede wszystkim chodzi o stworzenie przyjaznego miejsca w lokalnej społeczności.


- Ludzie pytają o rękodzieło i przedmioty gospodarstwa domowego. Przychodzą i chcą wiedzieć, co to za miejsce i jaki jest jego cel, a my tłumaczymy - wyjaśnia Małgorzata Kania, wiceprezes Stowarzyszenia Prosto z Serca.

JAK ZNALEŹĆ "SZAFĘ SERC"?


Tczewski sklep charytatywny można znaleźć na Czyżykowie przy ulicy Starowiejskiej 22. Do budynku można przynosić potencjalne towary, a szczegóły i kontakt znajdą Państwo na portalu Facebook wpisując "Szafa Serc" lub klikając >>>TUTAJ.

Więcej możesz posłuchać w materiale:

 

Filip Jędruch/MarWer