Wiadomości
(Fot. Wikimedia Commons)

wtorek,

08 czerwca 2021

12:30

Kąpiel w jeziorze, która mogła skończyć się tragicznie. Dwaj bracia uratowali trzech młodych mężczyzn

Dwaj bracia uratowali życie trzem innym młodym mężczyznom, którzy topili się w jeziorze Lubowidzkim w powiecie lęborskim. Dwaj z poszkodowanych, po wyciągnięciu ich z wody, byli nieprzytomni.
 Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lęborku Magdalena Zielke poinformowała, że do zdarzenia doszło w niedzielę po południu nad jeziorem w Lubowidzu pod Lęborkiem.

- 17-latek i 21-latek w trakcie pobytu nad jeziorem zauważyli, że kilkanaście metrów od brzegu topi się trzech młodych mężczyzn. Bez wahania ruszyli im z pomocą. Jeden z mężczyzn wyszedł dzięki braciom na brzeg, a dwóch przebywało już pod wodą" - dodała Zielke.

Bracia wyciągnęli ich z wody, a na brzegu przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy. Załoga ratownictwa medycznego, która przyjechała na miejsce, przetransportowała mężczyzn do szpitala w Lęborku.

- Ratujący mężczyźni wykazali się godną naśladowania obywatelską postawą. Dzięki ich zdecydowanej reakcji, życie trzech osób zostało uratowane. Apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą - powiedziała lęborska policjantka.


PAP/JK