Wiadomości
(Fot. Freeming.net)

środa,

26 maja 2021

16:20

Potrzebne pieluchy, mleko czy śpiochy. Motocykliści z Gdańska organizują zbiórkę dla mam i ich pociech [JAK POMÓC?]

Gdański Klub Motocyklowy Wild Dogs organizuje zbiórkę darów dla dzieci, które mieszkają w Domu Samotnej Matki przy Pomorskim Centrum Pomocy Bliźniemu Monar-Markot w Gdańsku. Potrzebne są między innymi pieluchy, mleko czy mokre chusteczki. Do akcji może przyłączyć się każdy.

Teraz w domu przebywa 30 pociech z mamami.

Prośby dotyczące podarunków nie były wygórowane. - Potrzebne jest mleko dla dzieci, pieluchy, mokre chusteczki, deserki i obiadki w słoikach, śpiochy dla najmłodszych. Chodzi o zupełnie podstawowe produkty. Myśleliśmy, że poproszą o coś specjalnego: tablety, komputery czy telewizory - mówi Sebastian Holcer z klubu. - O pomoc prosimy znajomych, przyjaciół, firmy, instytucje. Niektórzy ludzie chcą wpłacać pieniądze i my z tych pieniędzy chcemy ufundować coś specjalnego.

JAK POMÓC?

Potrzebne rzeczy można dostarczać do siedziby klubu przy ul. Rzeczypospolitej 26 w Gdańsku. Najpierw jednak trzeba uprzedzić o tym telefonicznie. Jeśli z jakiegoś powodu nie można doręczyć rzeczy, klub Wild Dogs może odebrać je osobiście.

- Miasto powinno zapewnić wszystkie potrzeby, ale nie jest w stanie. Każdy z nas ma coś po dzieciach i to często leży w piwnicy. Być może komuś się przyda - dodaje.

- Dobro wraca. Nie dając od siebie zbyt wiele, jesteśmy w stanie pomóc im choćby w szczególnym dniu dziecka - mówi współorganizator zbiórki Mariusz Pawlikowski.

Więcej informacji na temat zbiórki można przeczytać TUTAJ. Akcja trwa do 28 maja.

 

Posłuchaj materiału:

 

Marta Włodarczyk/Grzegorz Armatowski/pOr