Wiadomości
Wedle szacunków w gdyńskim punkcie może być wykonywanych nawet 10 tys. szczepień tygodniowo (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Lange)

wtorek,

04 maja 2021

16:49

Otwarto nowy punkt szczepień w Gdyni. Godziny przyjmowania dostosowano do osób pracujących

Kolejny punkt szczepień przeciwko COVID-19 uruchomiono we wtorek w Gdyni. Znajduje się on na tyłach Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej przy ul. Powstania Styczniowego. Stworzono tam trzy stanowiska do szczepień, a tych dziennie wykonywanych może być tam nawet ponad pół tysiąca. Co istotne, funkcjonować będzie tylko popołudniami i wieczorami. Czynny ma być w godz. 14:30 - 20:00.

- Godziny otwarcia nie są przypadkowe. Chcemy, aby był on uzupełnieniem oferty szczepień w hali Gdynia Arena - mówi Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. - To ma być rozwiązanie dla osób, które pracują stacjonarnie i zaszczepić się są w stanie dopiero popołudniami i wieczorami - tłumaczy.

ZORGANIZOWANA ZAŁOGA

Jak zapewnia prof. dr hab. n. med. Marcin Renke z UCMMiT, placówka jest w pełni przygotowana do pracy. - Mamy trzy zespoły do wykonywania szczepień, ale możemy utworzyć kolejne – tłumaczy prof. Marcin Renke. - Możliwości szczepień w tym miejscu mamy więc duże, ale wszystko tak naprawdę zależy od liczby chętnych oraz dostępności preparatów - dodaje.

Według szacunków, w hali Gdynia Arena oraz w punkcie szczepień drive-thru na przylegającym do niej parkingu i w placówce na terenie UCMMiT wykonywanych może być nawet 10 tysięcy szczepień tygodniowo.
 

Marcin Lange/pb