Wiadomości
(Fot. mat. prasowe/Urząd Miasta Starogard Gdański)

niedziela,

02 maja 2021

13:20

Będzie więcej zieleni w Starogardzie Gdańskim. Miasto dofinansuje m.in. sadzenie drzew i krzewów

Program "W zielone gramy" w Starogardzie Gdańskim to łącznie 60 tys. zł na realizację projektów związanych m.in. z sadzeniem drzew i krzewów w przydomowych ogródkach czy na podwórkach. Akcja ma mieć wpływ na poprawienie jakości powietrza w mieście.

- Wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców i chcemy, aby Starogard Gdański stał się jeszcze bardziej zielony, jeszcze bardziej przyjazny, jeżeli chodzi o środowisko naturalne. Program "W zielone gramy" ma temu służyć - mówi prezydent miasta, Janusz Stankowiak.

Maksymalna kwota dofinansowania będzie wynosić 3 tys. zł i stanowić 75 procent całej kwoty potrzebnej na zrealizowanie danego projektu. Co ważne, dotacje będą przysługiwały tylko na zagospodarowanie tych trawników, podwórek czy ogrodów, które bezpośrednio przylegają do terenów publicznych i są widoczne, czyli np. nie odgradza ich mur lub wysoki żywopłot.


ZIELEŃ DLA WSZYSTKICH

- Wydzieliliśmy pulę 60 tys. zł, aby mieszkańcy sami decydując o tym, w jaki sposób chcą wydać te pieniądze, mogli przedstawiać nam swoje projekty dotyczące zazieleniania wszystkich tych miejsc, które przylegają do miejsc publicznych. Chodzi o to, by nie tylko sam mieszkaniec, który będzie posiadał wspaniałe drzewka, krzewy i cudowne, kolorowe kwiaty, ale także ten, który będzie przechodził obok danej posesji, mógł cieszyć się wspaniałym widokiem - dodaje prezydent Starogardu Gdańskiego.

O dofinansowanie w ramach programu "W zielone gramy" będą mogły się ubiegać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy, wspólnoty mieszkaniowe czy organizacje pozarządowe. Terminy składania wniosków wkrótce zostaną ogłoszone na miejskim portalu internetowym oraz na Facebooku. 


Hanna Brzezińska