Wiadomości
Punkt przy Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni jest czynny w godzinach od 09:00 do 19:00 (Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

sobota,

01 maja 2021

14:42

Setki chętnych do udziału w akcji "Zaszczep się w majówkę". Długa kolejka do gdyńskiego punktu szczepień

Kilkaset osób w kolejce i kilka godzin oczekiwania. Akcja "Zaszczep się w majówkę" w Gdyni cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W namiocie, który stanął na parkingu przy Zawiszy Czarnego szczepionych jest około stu osób na godzinę. Podawana jest im jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson. Między innymi to przekonało oczekujących, by skorzystać z okazji i przyjąć zastrzyk.

- Stoimy trzy godziny. Przyszliśmy chwilę przed dziewiątą. Jedna dawka, bo przygotowujemy się wszyscy do wyjazdu i zależy nam na tym, żeby nie musieć powtarzać szczepienia. To jest więc dla nas idealne rozwiązanie - mówił jeden z mężczyzn.

SYMPATYCZNE SĄSIEDZTWO

- Jest miła atmosfera. Kolega doniósł krzesełka turystyczne, żeby było łatwiej. W międzyczasie były kebab, kawka. Sąsiedzi są sympatyczni. Bardzo relaksująco - śmieje się jedna z kobiet.

- Ja planuję 2 czerwca wyjazd do Grecji i dlatego tu jestem. Skorzystałem z okazji i łatwej dostępności - dodawał inny z mieszkańców Trójmiasta.

Do godziny 11:00 zaszczepionych zostało ponad 200 osób.

PIĘKNA OKOLICA

Punkt szczepień w Gdyni jest chyba najpiękniej zlokalizowanym tego typu miejscem w Polsce. Kolejka przesuwa się w kierunku parkingu za którym znajduje się plaża miejska z widokiem na zatokę.

Punkt przy Zawiszy Czarnego 1 jest czynny w godzinach od 09:00 do 19:00. Majówkowe szczepienia można przyjąć jeszcze w niedzielę i poniedziałek. W organizacji i pilnowaniu porządku pomagają wolontariusze Wojsk Obrony Terytorialnej

Łącznie w Gdyni dostępnych jest 2,5 tys. dawek jednodawkowej szczepionki.

 

Aleksandra Nietopiel/pb


Zobacz Galerię