Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

środa,

28 kwietnia 2021

14:03

47 miliardów złotych dla Pomorza z Funduszu Odbudowy. Dariusz Drelich: tak wynika z naszych szacunków

Radni PiS z samorządów na Pomorzu poparli założenia Krajowego Programu Odbudowy. Wojewoda pomorski wraz z przedstawicielami samorządów oszacował, że do województwa pomorskiego powinno trafić ponad 47 miliardów złotych.

Pieniądze mają trafić do gmin celem wsparcia finansowego inwestycji infrastrukturalnych.

- Do podziału jest kwota 770 miliardów złotych. Z naszych szacunków wynika, że średnio na jednego mieszkańca Polski będzie przypadać około 20 tysięcy złotych - wyjaśnia Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

konfafotajo

(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)


ZNACZĄCE ŚRODKI DLA POMORZA

To z kolei oznacza, że do Gdańska powinno trafić dziewięć miliardów złotych, a do Gdyni prawe pięć. Sopot miałby otrzymać 716 milionów złotych.

konfafotajo2

(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)


POROZUMIENIE PIS I LEWICY

Przypomnijmy, że we wtorek podczas posiedzenia rządu został przyjęty projekt ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie Unii Europejskiej oraz uchwała w sprawie przedłożenia decyzji Sejmowi do ratyfikacji.

Także we wtorek odbyło się w Sejmie spotkanie przedstawicieli Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim ws. Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele klubu PiS. Obie strony porozumiały się w sprawie poparcia dla KPO.


Maciej Naskręt/mw