Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

środa,

28 kwietnia 2021

10:30

Górskie eskapady w spotkaniu "Mistrz i Uczeń". Za nami rozmowa z Lucyną Kołodziejską i Wojciechem Falkowskim

"Mistrz i Uczeń" to cykl, który odbywa się w ramach naszej akcji Pomorze Biega i Pomaga. Raz w miesiącu Tomek Galiński rozmawia z osobami, które połączyła wspólna pasja lub cel. Jest więc Mistrz, czyli mentor, trener, lider oraz jego Uczeń: zawodnik, słuchacz, naśladowca. Naszymi gośćmi są ci, którzy uprawiają różne formy aktywności: wspinają się w górach, nurkują, skaczą ze spadochronem lub biegają po pustyniach, na biegunach czy w najbardziej egzotycznych zakątkach świata.


Tym razem wybraliśmy się w wysokie góry. Naszymi gośćmi byli Lucyna Kołodziejska i Wojciech Falkowski.

fotamistrzaa

(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)


Lucyna Kołodziejska zdobyła Kilimandżaro, Elbrus i wbiegła na Górę Kościuszki w Australii. Pierwszym szczytem w Himalajach był Stok Kangri. Później kolejno Aconcagua, Mont Blanc oraz Denali. Dużo jeździ na rowerze i biega. W wolnych chwilach trenuje w Tatrach. Należy do Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto.

Wojciech Falkowski wśród swoich pasji wymienia wędrówki, alpinizm, skitouring, żeglarstwo, rower, jak również dobry chleb i wino. Zdobył Koronę Ziemi, a także Matterhorn, Ama Dablam, Alpamayo, Everest oraz kilka innych szczytów.

GDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ RELACJĘ?

Rozmowa z cyklu "Mistrz i Uczeń" odbyła się 30 kwietnia o godzinie 17:00 w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna. Można ją obejrzeć poniżej, a także na fanpage'u facebookowym Radia Gdańsk oraz Pomorze Biega i Pomaga. 

Fragmenty programu pojawią się także na naszej antenie w środę 5 maja po godzinie 13:00.

Partnerami akcji są Polski Koncern Naftowy Orlen oraz Port Gdynia.

RG