Wiadomości
(Fot. Mateusz Ochocki / KFP)

wtorek,

27 kwietnia 2021

11:48

Będą pomagać, kierować ruchem i wspierać kibiców. Poszukiwani wolontariusze do obsługi finału Ligi Europy

26 maja na stadionie w Gdańsku finał Ligi Europy. Zwycięzca zakwalifikuje się do rozgrywek Ligi Mistrzów w następnym sezonie i rozegra mecz o Superpuchar Europy. Osoby, chcące pomóc podczas finału piłkarskiej Ligi Europy w Gdańsku, mogą zgłaszać się za pośrednictwem specjalnej podstrony, dostępnej na portalu gdansk.pl.

Wolontariusze muszą mieć przynajmniej piętnaście lat. Ich zadaniem będzie pomaganie przy punktach informacyjnych, kierowanie ruchem (drogowym i pieszym) oraz wspieranie kibiców, aktywujących bilety online i docierających do wyznaczonych miejsc. Chętni mogą zgłaszać się do 30 kwietnia.

BEZ PIENIĘDZY, ALE Z KORZYŚCIAMI

Chociaż wolontariat z definicji odbywa się bezpłatnie, pomagający zostaną w różny sposób nagrodzeni. Otrzymają pełen strój (koszulka, bluza, spodnie, peleryna przeciwdeszczowa, identyfikator itp.), środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, płyn do dezynfekcji rąk), posiłek regeneracyjny i obiad oraz ubezpieczenie od NNW. Będą im przysługiwały również bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej podczas wydarzenia.

Kolejną korzyścią jest uczestnictwo w profesjonalnych szkoleniach z zakresu kierowania ruchem, zarządzania kryzysowego, pomocy przedmedycznej, topografii miasta, komunikacji interpersonalnej i innych oraz w imprezie podsumowującej wydarzenie. Na koniec wolontariusze dostaną certyfikaty potwierdzające ich udział w finale.

opr. MarWer