Wiadomości
(Fot. Pixabay)

środa,

21 kwietnia 2021

06:02

"Kordian", "Dżuma" czy "Makbet". Zapraszamy na "Lektury Na Ucho", czyli niebanalne korepetycje dla maturzystów

Wychodząc naprzeciw potrzebom maturzystów, przygotowaliśmy specjalny cykl audycji "Lektury Na Ucho". W każdym z odcinków skupiamy się na wybranej pozycji, prezentując ją w nieoczywisty i ciekawy sposób, łącząc opowieść dydaktyczną z elementami odegranymi przez profesjonalnych aktorów. Wszystko okraszone jest muzyką i oprawą dźwiękową.

To ściągawka dla maturzystów w niesprzyjającym edukacji czasie epidemii. "Lektury Na Ucho" mają na celu rozwój krytycznego myślenia i odkrywania aktualności dzieł. Całość podana jest w nietypowej i przystępnej formie.

W zeszłym roku przygotowaliśmy następujące lektury: "Lalka", "Pan Tadeusz", "Wesele", "Zbrodnia i kara",  "Kartoteka", "Dziady cz. III", "Chłopi", "Bogurodzica", "Bruno Schulz – Opowiadania", "Mistrz i Małgorzata". Wszystkich można posłuchać >>> TUTAJ.

Posłuchaj "Mitu Tebańskiego" Sofoklesa:

 

Posłuchaj "Makbeta" Williama Szekspira:

 

 

Posłuchaj "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego:

 

 

Posłuchaj "Kordiana" Juliusza Słowackiego:

 

 

Posłuchaj "Jądra Ciemności" Josepha Conrada:

 

 

Posłuchaj "Dżumy" Alberta Camusa:

 

Posłuchaj "Nie-boskiej komedii" Zygmunta Krasińskiego:Posłuchaj "Rok 1984" George'a Orwella:
Posłuchaj opowiadań Tadeusza Borowskiego:
Posłuchaj "Procesu" Franza Kafki:


OGÓLNOPOLSKI PROJEKT

Dzieła literackie prezentują aktorzy z całej Polski, m.in. Piotr Srebrowski, Wojciech Stachura, Marta Markowicz, Ilona Chojnowska, Wojciech Dowgiałło, Małgorzata Gorzelańczyk, Adam Turczyk, Dawid Dziarkowski, Jakub Kordas, Robert Czebotar i Michał Bukowski.

Cykl słuchowisk został stworzony na zlecenie Polskiego Radia Rzeszów, ale emitowany będzie także w Radiu Katowice, Radiu Kielce i Radiu Gdańsk. Nad stroną merytoryczną całości czuwały: Ewa Niwińska-Lipińska, Joanna Lisiewicz, Maja Dziedzic, Iwona Łapińska, Dagmara Zawistowska-Toczek oraz Teresa Salamądry. Reżyserem "Lektur na ucho" jest Maciej Wiktor, a za dźwięk odpowiada Katarzyna Figat.

rg