Wiadomości
(Fot. Facebook/Mateusz Morawiecki)

poniedziałek,

19 kwietnia 2021

10:30

Premier Mateusz Morawiecki: chcemy, aby od 10 maja każdy dorosły obywatel mógł zapisać się na szczepienie

Chcemy, aby do 10 maja każdy dorosły obywatel mógł otrzymać e-skierowanie i aby od tego dnia mógł zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 - powiedział w poniedziałek w punkcie szczepień w Legnicy premier Mateusz Morawiecki.

Dodał także, że wszystko zależy od dostaw preparatu do naszego kraju. - Do 10 maja chcemy spowodować, aby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie tak, aby najpóźniej do sierpnia - a mamy rosnącą nadzieję, że może to być nawet wcześniej, to zależy od liczby szczepionek przyjeżdżających do Polski - każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony, jeżeli tylko będzie chciał - wskazał Morawiecki.

ZNACZĄCY SPADEK ZACHOROWAŃ

Szef rządu wyraził nadzieję, że wszyscy będą chcieli z takiej możliwości skorzystać. - To, że szczepionki są skuteczne widać na przykładzie Wielkiej Brytanii, która zaczęła program szczepienny 1,5 miesiąca wcześniej niż kraje UE i obecnie obserwuje gwałtowny spadek liczby zachorowań - przekonywał.

- I my mamy nadzieję, że dzięki takim punktom szczepień powszechnych, jak ten w Legnicy, będziemy mogli nie tylko przejść do kontrofensywy, ale spowodować, że pandemia będzie naprawdę coraz mniej dokuczliwa, a liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki - powiedział premier.

PAP/mw