Wiadomości
(Fot. mat. pras.)

poniedziałek,

19 kwietnia 2021

07:50

Gitara, rejs po Zatoce Puckiej, unikatowa torebka. Zebraliśmy ponad 10 tys. na Pola Nadziei na Pomorzu!

W poniedziałek 19 kwietnia rozpoczęła się wirtualna zbiórka na rzecz pomorskich hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu 2021. Dołączyło do niej już po raz kolejny Radio Gdańsk, przygotowując, jak co roku, ciekawe licytacje - a do zdobycia fantastyczne nagrody rzeczowe i wycieczki. Łącznie udało się nam zebrać 10 233 zł!

Tradycyjnie już Polom Nadziei na Pomorzu towarzyszyła aukcja charytatywna na antenie Radia Gdańsk. W "Tak Gramy" o 10:05 można było wylicytować przedmioty pozyskane od darczyńców przez hospicja. Wśród nich znalazły się: koszulka Lechii Gdańsk z autografami zawodników, wypożyczenie motocykla Harley Davidson na weekend, rodzinny rejs po Zatoce Puckiej statkiem Star One, wyjątkowa torebka wizytowa, podarowana przez Katarzynę Sokołowską oraz gitara elektryczna. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz Pól Nadziei na Pomorzu 2021.

W PONIEDZIAŁEK


Przekazana na aukcję była koszulka meczowa Lechii Gdańsk wraz z autografami zawodników w rozmiarze S. Podpisy zebrano po meczu Śląsk Wrocław-Lechia Gdańsk 10 kwietnia tego roku. Wylicytował ją pan Jacek, który przekaże 1200 złotych na rzecz pomorskich hospicjów.

koszulkalechii

(Fot. materiały prasowe)


WTOREK

Podczas tej licytacji za wypożyczenie na weekend motocykla pan Paweł zaoferował 250 złotych, a za wycieczkę motocyklem pan Oskar - 350 złotych. Licytacja obejmowała wypożyczenie motocykla tej marki na weekend, od piątku godz. 16:00 do poniedziałku godz. 10:00, a także kilkugodzinną wycieczkę na Kaszuby jako pasażer na Harleyu Davidsonie wraz z grupą Harley Dawidson Riders Trójmiasto.

W tym roku zbiórki odbywają się głównie w internecie - mówiła na naszej antenie prezes Fundacji Hospicyjnej Anna Janowicz.

 

 

harley

(Fot. materiały prasowe)


ŚRODA

W środę anteną zawładnęły niezastąpione Ewelina Potocka i Basia Kopaczewska. Prowadziły licytację niezwykle żywiołowo i znalazły sobie ciekawy sposób komunikacji z realizatorką audycji - Kasią Piekło.

 

176425987 813188439626776 390303060638107190 n

 

Przechwytywanie copy copy

 

Do zdobycia, w szczytnym celu, była torebka wizytowa - unikatowa, ręcznie robiona, z londyńskiego Porto Bello. Wykończona mozaiką z kamieni półszlachetnych, masy perłowej i mosiądzu. Osobisty dar pani Katarzyny Sokołowskiej wraz z pozdrowieniami. 

torebkalicy

(Fot. materiały prasowe)


Ale to nie wszystko, bo w zestawie była też... Replika koszulki meczowej mistrza świata z 2014 r. Mateusza Miki z autografami całej drużyny Trefla Gdańsk z sezonu 2020/2021 PlusLigi. Państwo Magda i Adam zaoferowali za ten niezwykły zestaw dwa tysiące złotych.

 

Mika 1

(Fot. materiały prasowe)


CZWARTEK


Gitara elektryczna CORT G-100 OPBC, otrzymana od MEGA MUSIC z Sopotu o wartości 600 zł była czwartkowym przedmiotem naszych licytacji. 3333 złote zaoferował za nią pan Artur! A tak właśnie wygląda sprzęt:

Gitara od Mega Music

 

SOBOTA

A w sobotę do wylicytowania był rodzinny wieczorny rejs po Zatoce Puckiej przy zachodzie słońca statkiem Star One, czas trwania - około dwie godziny, do wykorzystania w lipcu.

rejslicy

(Fot. materiały prasowe)

Ale to nie wszystko! Pan Paweł, który wylicytował we wtorek wypożyczenie motocykla na weekend, po wpłaceniu pieniędzy przekazał przygodę do ponownej licytacji. Zatem zwycięzca aukcji do Pucka pojedzie Harleyem, by potem udać się rejs po zatoce!

 

Zwycięzcą w sobotę okazał się pan Jaromir, który za obie atrakcje zaoferował 3100 złotych!

 


POLA NADZIEI NA POMORZU 

Pola Nadziei to akcja organizowana każdej wiosny w wielu miastach Polski, także w Trójmieście i Pucku. Jej celem jest pozyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi u kresu życia. Równie ważny jest także jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby osób cierpiących.

W Trójmieście w piątek, 23 kwietnia przeprowadzony zostanie marszobieg "Żonkilowa droga". Jedynym warunkiem jest wcześniejsza rejestracja i wpłata symbolicznej opłaty wpisowej, która wynosi minimum dziesięć złotych. Regulamin i rejestracja zapisów dostępne są na stronie Fundacji Przytulny Domek: http://przytulny-domek.pl.

W niedzielę, 25 kwietnia swoją premierę będzie miała internetowa telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV, która pokaże, jak pomagają pomorskie hospicja. W jej programie nie zabraknie także energetycznych koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi. Telewizja będzie nadawać przez stronę www.polanadzieinapomorzu.pl. Znajdziesz ją także na kanale YouTube pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=QesG9CJ-URY.

19 kwietnia rozpoczyna się również challenge na Facebooku. Zadanie jest proste – wystarczy zrobić sobie zdjęcie lub filmik z żółtym motywem, w treści postu nominować trzy osoby, firmy lub organizacje, dopisać hasztag #polanadzieinapomorzu oraz wpłacić choćby drobną kwotę na numer konta: 66 1540 1098 2001 5562 4727 0012 z dopiskiem "Pola Nadziei na Pomorzu".

ORGANIZATORZY

Wydarzenie na Pomorzu organizują wspólnie Fundacja Hospicyjna, prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Dochód z całej zbiórki wesprze działalność tych hospicjów.

JAK WPŁACIĆ DAROWIZNĘ?

Główna część zbiórki odbędzie się w dniach od 19 kwietnia do 2 maja i będzie prowadzona online:

– na stronie akcji: https://www.polanadzieinapomorzu.pl/ – znajdziesz tam okienko do wpłat,
– na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/z/pnnp2021,
– poprzez skarbonkę na Facebooku – szukaj frazy: "Pola Nadziei na Pomorzu 2021".

Tradycyjne skarbonki Pól Nadziei będzie można znaleźć także w wybranych firmach, sklepach, m.in. w sieci piekarni Mielnik oraz w parafiach.

oprac. mw