Wiadomości
(Fot. Lubuska Policja)

niedziela,

18 kwietnia 2021

18:18

Dodatkowe patrole, system kamer i drony. Wzmożone kontrole policji w Sopocie

W związku z pandemią w Sopocie policyjne patrole można spotkać np. na deptakach, skwerach, lokalach oraz innych miejscach gromadzenia się osób - informuje policja. W sobotę policjanci ujawnili tam ponad 100 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa - dodano.

Jak poinformowała PAP w niedzielę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska, sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku prowadzą wzmożone weekendowe działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

- Policyjne patrole można spotkać na deptakach, skwerach, w placówkach handlowych, lokalach oraz innych miejscach gromadzenia się osób. Są wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba interweniowania. Do działań funkcjonariusze wykorzystują mobilny komisariat wyposażony w system kamer oraz drona, za pomocą którego z nieba obserwują zachowania mieszkańców i osób odwiedzających Sopot" - dodała Rekowska.

Dzięki wykorzystaniu specjalnego radiowozu z systemem LRAD i nagłośnienia w radiowozach policjanci cały czas przypominają o obowiązujących ograniczeniach.

- Tylko w sobotę na terenie Sopotu policjanci ujawnili ponad 100 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wobec osób, które dopuściły się tego wykroczenia, policjanci stosowali mandaty, wnioski o ukaranie do sądu, pouczenia albo zwrócenie uwagi - tłumaczyła sopocka policjantka.