Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Pixabay)

sobota,

17 kwietnia 2021

22:03

Tu liczy się muzyczna kreatywność. Gdynia Open – International Song Festival zaprasza wokalistów do udziału

Jak wskazuje portal gdynia.pl, wielkimi krokami zbliża się znaczące wydarzenie muzyczne. Mowa konkretnie o święcie piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Choć finał Gdynia Open – International Song Festival będzie miał miejsce w lipcu, zgłoszenia można przesyłać tylko do dziewiątego maja. Całość odbędzie się online.

Gdynia Open – International Song Festival jest międzynarodowym konkursem piosenki skierowanym do dzieci i młodzieży w wieku od trzech do dwudziestu pięciu lat. Zgodnie z tym, na co wskazuje portal, ma on na celu udzielenie wsparcia osobom utalentowanym wokalnie, a także ich rozwój. Mile widziani są uczestnicy nie tylko z całego kraju, ale i z zagranicy.

Chodzi też o pozytywną aktywizację młodzieży i młodych dorosłych.

rybkikonks

(Graf. MDK w Gdyni)


WAŻNA JEST KREATYWNOŚĆ

Zgłosić się do wydarzenia można do dziewiątego maja przez stronę www.gdyniaopen.pl. Finał konkursu odbędzie się przez wzgląd na pandemię wirtualnie, w niedzielę czwartego lipca bieżącego roku o godzinie 15:00. 

Jak wskazuje Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni, wziąć udział w festiwalu mogą: soliści, duety czy zespoły wokalne oraz rodzinne. Dobór repertuaru jest dowolny - utwór może być polskojęzyczny lub zagraniczny. Jak podkreśla miejski portal - "tutaj liczy się kreatywność".

Konkurs objął honorowym patronatem prezydent Gdyni.

oprac.mw