Wiadomości
Aplikacje do programu "Kierunek Orlen" można składać internetowo do 3 maja (Fot. Orlen.pl)

piątek,

16 kwietnia 2021

18:32

PKN Orlen zachęca studentów do udziału w programie "Kierunek Orlen". Interesujących ofert w spółkach jest ponad czterdzieści

PKN Orlen zachęca studentów ostatnich lat studiów i absolwentów uczelni wyższych kierunków ścisłych, ekonomicznych i humanistycznych do udziału w programie stażowym "Kierunek Orlen". Na chętnych czeka ponad 40 miejsc w Grupie Orlen i Grupie Energa. Wnioski można składać do 3 maja.

Informując w piątek o projekcie, PKN Orlen podał, że półroczne staże rozpoczną się w lipcu, a obecny etap aplikacji odbywa się w ramach szóstej już edycji płatnych praktyk w spółkach Grupy Orlen i w należącej do niej od roku Grupy Energa.

RÓŻNE SPECJALIZACJE

- Studentów ostatnich lat studiów oraz absolwentów uczelni wyższych kierunków ścisłych, ekonomicznych i humanistycznych zachęcamy do aplikowania na sześciomiesięczny, płatny staż w ramach projektu "Kierunek Orlen". Na chętnych czeka ponad 40 ofert stażowych w ramach wielu różnych specjalizacji – oznajmił w piątkowym komunikacie PKN Orlen.

STAŻE W DZIESIĘCIU MIASTACH

Spółka wyjaśniła, że w ramach szóstej już edycji programu, działania realizowane są w spółkach Grupy Orlen, takich jak: PKN Orlen, Anwil, Orlen Centrum Usług Korporacyjnych, a także Orlen Laboratorium, Orlen Paliwa i Orlen Południe oraz w podmiotach Grupy Energa - Energa OZE i Energa Enspirion.

- Możliwość odbycia stażu mają studenci i absolwenci z całej Polski. Mimo iż zespoły, do których poszukiwani są stażyści są zlokalizowane w dziesięciu miastach, to z powodu sytuacji epidemiologicznej część zadań stażowych może być realizowana hybrydowo, co daje możliwość zdobywania doświadczenia niezależnie od miejsca zamieszkania – zaznaczył PKN Orlen.

POCZĄTEK W LIPCU

Jak podkreślono w informacji, "staż "Kierunek Orlen" to znakomita okazja nie tylko do zdobycia praktycznych umiejętności czy osobistego rozwoju przy wsparciu indywidualnego opiekuna, ale także możliwość pogłębiania kompetencji miękkich w ramach organizowanych warsztatów grupowych w społeczności stażystów".

PKN Orlen podał, że aplikacje do programu można przesyłać do 3 maja w odpowiedzi na wybrane ogłoszenia opublikowane w zakładce "Kariera" na korporacyjnej stronie internetowej spółki oraz na stronach internetowych podmiotów uczestniczących w bieżącej edycji projektu. - Półroczne staże rozpoczną się w lipcu – zapowiedziano w komunikacie.

PAP/pb