Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt)

piątek,

16 kwietnia 2021

12:25

Gdańsk gotowy do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest ponad 20 milionów złotych

Od poniedziałku mieszkańcy mogą składać projekty do Budżetu Obywatelskiego Gdańska na 2022 rok. Środki zostaną podzielone na inwestycje ogólnomiejskie, dzielnicowe, a także na tak zwany Zielony Budżet. Władze miasta zachęcają do zgłaszania projektów i głosowania w budżecie. 

- Do wykorzystania jest ponad 20 milionów złotych, w tym ponad 18 milinów złotych to kwota bazowa wynikająca z przepisów prawa. Pozostałe środki w wysokości 1,1 miliona złotych to pieniądze pochodzące z poprzedniej edycji budżetu. O ich przesunięciu zapewnialiśmy mieszkańców - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent miasta Gdańska.

- Najważniejsze daty to obecnie 19 kwietnia i 16 maja. W tym okresie można składać propozycje projektów. Wyniki przyszłorocznej edycji budżetu poznamy w październiku - dodaje Sylwia Betlej z gdańskiego magistratu.

Do składania projektów zachęcała radna Prawa i Sprawiedliwości, Elżbieta Strzelczyk. - Zależy nam na tym, abyście państwo składali jak najwięcej projektów w budżecie obywatelskim. To jest okazja, by właśnie wasze pomysły zostały przez miasto zrealizowane. Przy tym jest bardzo duża szansa na to, by projekty szybko zrealizować - mówi Strzelczyk.

Dodajmy, w ostatnim budżecie obywatelskim zagłosowało ponad 40 tysięcy osób. Do rozdysponowania było 18,4 miliona złotych.

mn