Wiadomości
(Fot. Gdansk.pl/Good Taste Production

niedziela,

18 kwietnia 2021

10:24

Wakacje pod znakiem koncertów. Cała plejada polskich gwiazd sceny muzycznej pojawi się w Gdańsku

Na Placu Zebrań Ludowych znów zabrzmi muzyka. W czerwcu zainaugurowany zostanie cykl wakacyjnych koncertów, na które bilety można kupić od poniedziałku. Na scenie wystąpią m.in.: duety Kwiat Jabłoni i Karaś/Rogucki, zespoły Fisz Emade Tworzywo oraz Jazz Band Młynarski-Masecki.

"Letnie brzmienia" to ogólnopolski cykl koncertów, organizowany przez Good Taste Production w dziewięciu największych polskich miastach. W Gdańsku, od czerwca do sierpnia tego roku, zagrają dobrze znani wielu z nas polscy artyści. Inicjatywa ma się odbyć pod honorowym patronatem gdańskiego prezydenta. Ceny biletów zaczynają się od 59 złotych.

Wydarzenie rozpocznie się 26 czerwca występem zespołu Kwiat Jabłoni. Ich debiutancki album "Niemożliwe" błyskawicznie pokrył się platyną. Przed pandemią zespół zagrał około 150 koncertów w całej Polsce. Niedawno ukazała się ich druga płyta "Mogło być nic". Zespół Kwiat Jabłoni, czyli rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewicz, są obecnie jednym z najpopularniejszych duetów w Polsce. Pochodzą z muzycznej rodziny, ich ojcem jest Kuba Sienkiewicz - lider Elektrycznych Gitar.

 
KONCERTOWE WAKACJE

Na lipiec organizatorzy zaplanowali aż osiem wydarzeń muzycznych. Gdańsk odwiedzą: Mrozu, Nosowska, Bitamina + Miętha + Vito Bambino. KRÓL zagra materiał ze swojej najnowszej płyty "Dziękuję", a Sanah m.in. autorski numer, który okazał się największym przebojem minionego roku. Wystąpi również Paweł Domagała i Fisz Emade Tworzywo oraz BARANOVSKI - finalista czwartej edycji programu "The Voice of Poland".

W sierpniu, podczas kolejnych czterech muzycznych wydarzeń, posłuchamy Jazz Bandu Młynarski - Masecki, Kuby Badacha interpretującego piosenki Andrzeja Zauchy, zespołu LemON z Igorem Herbutem oraz duetu Karaś/Rogucki.

PO DŁUGIEJ PRZERWIE

Po tak długotrwałym lockdownie będziemy znów mogli na żywo posłuchać ulubionych wykonawców. Organizatorzy są dobrej myśli. Zapewniają, że cechuje ich "kontrolowany optymizm".


- Rozważamy wszelkie scenariusze, mamy opracowane różne plany "od A do Z" - mówiła Magda Krzanowska z Good Taste Production. - Obserwujemy na bieżąco sytuację i, tak jak w ubiegłym roku, będziemy się stosować do wszelkich zaleceń epidemiologicznych - dodała.

W ubiegłym roku agencji udało się przygotować kilkadziesiąt koncertów plenerowych w Poznaniu i Wrocławiu. Słuchacze musieli zachować dystans społeczny - na terenie wydarzenia wyrysowano pasy, wyznaczające przestrzeń, po których mogli poruszać się uczestnicy. Rozlokowano stacje dezynfekcji rąk, obowiązywały maseczki. Ale chętnych nie brakowało i w tym roku zaplanowano podobne wydarzenia w dziewięciu miastach.

BILETY

Bilety w cenie od 59 zł oraz karnety w cenie 249 zł będą dostępne w sprzedaży na www.eventim.pl/letniebrzmienia od poniedziałku 19 kwietnia 2021 r. od godziny 12:00. Dzieci do szóstego roku życia uczestniczą bezpłatnie.

Partnerami w organizacji gdańskich wydarzeń koncertowych jest Miasto Gdańsk i GAK Scena Muzyczna.

PLAN KONCERTÓW

Plac Zebrań Ludowych, ul. Generała Antoniego Giełguda, Gdańsk

26 czerwca 2021 – Kwiat Jabłoni - koncert promujący album "Mogło być nic"
4 lipca 2021 - MROZU
9 lipca 2021 - Nosowska
11 lipca 2021 - Bitamina + Miętha + Vito Bambino
16 lipca 2021 - KRÓL
17 lipca 2021 - sanah
24 lipca 2021 - Paweł Domagała
30 lipca 2021 - Fisz Emade Tworzywo
31 lipca 2021 – BARANOVSKI
1 sierpnia 2021 – Jazz Band Młynarski - Masecki
6 sierpnia 2021 - Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha
7 sierpnia 2021 - LemON
13 sierpnia 2021 – KARAŚ/ROGUCKI

oprac. ap