Wiadomości
(Fot. Johannes Sommer/Pixabay)

czwartek,

15 kwietnia 2021

22:23

Nowe ognisko ptasiej grypy w gminie Stężyca. Które tereny są objęte obostrzeniami? [INFOGRAFIKA]

W gminie Stężyca wykryto nowe ognisko ptasiej grypy. Wojewoda pomorski wydał rozporządzenie wyznaczające obszary, na których obowiązują obostrzenia. Władze apelują o niezbliżanie się do ptactwa na tym terenie i zachowanie ostrożności.

Natomiast w gminie Kościerzyna miejscowość Gostomie została uznana za obszar zapowietrzony. Terenem zagrożonym ptasią grypą uznano miejscowości: Czarne Pustkowie, Częstkowo, Fingrowa Huta, Garczyn, Glinki, Kania, Korne, Kościerzyna Wybudowanie, Ludwikowo, Łubiana, Nowa Karczma, Nowa Wieś Kościerska, Owśnice, Owśniczka, Plon, Rybaki, Skorzewo, Skorzewo-Młyn, Wieprznica, Wygoda oraz Złotowo.

mapa-zasięgu-ptasiej-grypy

(Fot. https://koscierzyna.pl)

 
W związku z tym władze gminy Kościerzyna zwracają się do wszystkich mieszkańców i turystów o niezbliżanie się do ptaków przebywających na terenie gminy oraz nieprzenoszenie ich w przypadku znalezienia martwych osobników.

W najbliższych dniach pojawią się na drogach wjazdowych na teren gminy Kościerzyna odpowiednie tablice informacyjne. Przypadki znalezienia martwych ptaków można zgłaszać pod numerem telefonu: 58 686 38 62 lub 881 782 256.

oprac. ako