Wiadomości
(Fot. Pixabay/Tania Dimas)

sobota,

17 kwietnia 2021

07:43

Gigant wśród operatorów hulajnóg elektrycznych niebawem zawita do Trójmiasta. Najpierw Gdańsk, później Gdynia i Sopot

Pojazdy wypożyczane na minuty po pandemicznej zapaści wracają do łask. Do Polski wkracza właśnie jeden z przewodnich operatorów hulajnóg na europejskim rynku. Wyższy bieg wrzucają również właścicielskie koncerny aut na wynajem - poinformowała w czwartek "Rzeczpospolita".Lockdowny sprawiły, że usługi współdzielonego transportu notowały w ubiegłym roku kilkudziesięcioprocentowe spadki popytu. Obecnie rozpoczyna się jednak z przytupem nowy sezon na tego typu pojazdy.

TIER W POLSCE

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", nad Wisłę już w najbliższym czasie zawita Tier – jeden z największych operatorów elektrycznych hulajnóg w Europie. Usługi rozpocznie w Gdańsku, a w ciągu kilku dni rozszerzy ofertę na Gdynię i Sopot. Na start rozstawi 500 jednośladów. Docelowo w Trójmieście ma ich być blisko trzy tysiące.

Na celowniku Tiera mają być także: Kraków, Szczecin i Warszawa. Na bieżący rok planuje umieszczenie w Polsce aż dziesięciu tysięcy sztuk. A to oznacza, że niemal z marszu może zostać liderem rynku, na którym jest niespełna szesnaście tysięcy pojazdów łącznie.

POPULARNOŚĆ HULAJNÓG

Według gazety, hulajnogi szybko stały się w Polsce bardzo popularne, a w 2020 roku Bolt, największy gracz tej branży w naszym kraju, odnotował rekord - jego jednoślady wypożyczono ponad cztery miliony razy.

"Rz" zauważa, że zmiany zachodzą też w innych segmentach rynku współdzielenia pojazdów, tzw. "sharingu".

PAP/ako