Wiadomości
(Fot. Pixabay)

piątek,

16 kwietnia 2021

07:09

"Tak to u nich jest. Nie trzeba gadać, tylko działać". Konferencja "Szorstka Wiara", czyli spotkanie tylko dla mężczyzn

"Szorstka Wiara", czyli wydarzenie tylko dla mężczyzn, odbędzie się w sobotę 24 kwietnia. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: "Męskie wyzwania". Jak zapowiadają organizatorzy, będzie można nie tylko posłuchać wykładów, ale i zdobyć praktyczną wiedzę, potrzebną do rozwoju ducha, ciała i umysłu.

- Takie spotkania są po to, by w męskiej przestrzeni zajrzeć w głąb siebie. Zatrzymać się w codzienności – opowiada Stachu Jędrzejewski, organizator spotkania. - To ma być impuls, by zatrzymać się w świetnym męskim gronie i posłuchać, co można jeszcze zmienić i ogarnąć - dodaje.


"KAŻDY ZE SWOIM TOBOŁKIEM"

Podczas konferencji wystąpi trzech prelegentów, którzy przedstawią różne oblicza męskości. Tomasz Zieliński, oficjalnie prezes Akademii Komunikacji, prywatnie mąż i ojciec, który pomaga ludziom dogadać się w życiu i w biznesie. Jest też pomysłodawcą projektu #usłyszećnaczas. Marcin Wirkus, także mąż i ojciec, dla którego relaksem, najlepszym odpoczynkiem i sposobem na spędzenie wolnego czasu jest wyście do lasu. - Opowie on jak ciekawie można odpocząć w lesie, nie tylko spacerując – podkreślają organizatorzy. A także kleryk Daniel Wojda - członek Towarzystwa Jezusowego (jezuitów). Od kilku lat prowadzi kanał "Pogłębiarka". Porusza tematy z pogranicza duchowości i psychologii. Uczy medytacji.


- Czasem codziennie, a czasem w zależności od momentu w życiu, potrzebujemy spojrzenia z boku. Jak to jest u mężczyzn, nie trzeba gadać, tylko działać - dodaje Stachu Jędrzejewski. - Będą inni faceci. Każdy ze swoim tobołkiem na plecach, ze swoim życiem, ze swoimi wyzwaniami - podsumowuje.

MĘŻCZYŹNI I KOBIETY PIĘKNIE SIĘ RÓŻNIĄ

Dlaczego spotkanie jest przeznaczone tylko dla mężczyzn? Marta Jędrzejewska, współorganizatorka wydarzenia, podkreśla, że tworzenie osobnych spotkań dla mężczyzn i kobiet jest bardzo ważne. - Możemy uczyć się od siebie wzajemnie, ale też pokazywać, jak pięknie się różnimy. Bardzo kibicuję temu wydarzeniu i namawiam mężów, chłopaków, braci czy ojców, by posłuchali tegorocznych prelegentów, a potem wdrożyli w swoje życie to, co dla nich najcenniejsze z tego spotkania - mówi.

Więcej na temat konferencji w rozmowie:

 


 

Alicja Samolewicz-Jeglicka/MarWer