Wiadomości
(Fot. Pixabay)

środa,

14 kwietnia 2021

12:32

Około 20 milionów złotych trafi do pomorskich samorządów z rządowego programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

130 wniosków złożyły pomorskie samorządy o dofinansowanie projektów, poprawiających bezpieczeństwo w okolicach przejść dla pieszych. To pierwsza edycja rządowego programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej w ramach Funduszu Rozwoju Dróg. - Jest szansa, że wszyscy dostaną środki - mówił Janusz Woliński z Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego.

- Trwa weryfikacja tych wniosków pod względem wymagań formalnych. Z tego, co na dzisiaj można powiedzieć na pewno, to wszystkie wnioski, jeśli przejdą weryfikację formalną, zostaną zakwalifikowane, ponieważ kwota 24 milionów zapewne nie zostanie w pełni wykorzystana - mówił Janusz Woliński. W budżecie zostanie około czterech milionów złotych.

DOBRY WYNIK

W ocenie Janusza Wolińskiego to niezły wynik. - Nie ma co narzekać. To program pilotażowy. Pragnę przypomnieć, że w ramach lipcowego naboru Funduszu Dróg Samorządowych również będzie już program dla przejść dla pieszych - przyznał.

Ostateczna lista znana będzie w czerwcu. Samorządy na poprawę bezpieczeństwa na i w okolicach przejść, na przykład budowę oświetlenia, azyli dla pieszych i wyniesień, mogą dostać do 200 tysięcy złotych - to maksymalnie 80 proc. kosztów inwestycji.


Sebastian Kwiatkowski/ap