Wiadomości
(Fot. Facebook/Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie)

wtorek,

13 kwietnia 2021

19:29

Coraz bliższy powrót sportów motorowych do Rusocina. Trwają przygotowania do pierwszego etapu modernizacji autodromu

Miłośnicy motoryzacji znowu będą mogli spotykać się na autodromie w Rusocinie. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć modernizacja toru, z którego obecnie korzystają uczniowie Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego. 

Dyrektor placówki wystąpił z wnioskiem o modernizację autodromu do starosty gdańskiego. Szkoła podjęła też współpracę z Automobilklubem Morskim z Gdyni, czyli najstarszą na Pomorzu organizacją zrzeszającą miłośników motoryzacji. Klub, szkoła i starostwo powiatowe w Pruszczu Gdańskim, wspólnymi siłami chcą przywrócić autodrom sportom motorowym.

- Starostwo przeznaczyło pieniądze na pierwszy etap modernizacji toru. Będzie nowa nawierzchnia, być może uda się stworzyć zaplecze sportowe. Może jeszcze w tym roku, a z pewnością w przyszłym, Rusocin odciąży trochę cały czas oblegany autodrom w Pszczółkach. Będziemy mieli drugie miejsce, uzupełniające Pszczółki, gdzie będzie można bawić się w sport motorowy - wyjawia Bartosz Gondek z Automobilklubu Morskiego.


Z KORZYŚCIĄ DLA UCZNIÓW

Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie, Robert Aszyk, podkreśla, że modernizacja autodromu i współpraca z gdyńskim Automobilklubem Morskim będzie korzystna dla uczniów. - Mamy kierunek kształcenia "mechanizacja samochodowa" i chcemy w ramach tej specjalizacji otworzyć kółko gokartowe - dodaje dyrektor. Obecnie na autodromie prowadzone są zajęcia w ramach praktyk, w tym kurs nauki jazdy ciągnikiem rolniczym.

- Myślę, że modernizacja też przyczyni się do współpracy ze środowiskiem lokalnym. Chcemy być otwarci na mieszkańców okolicznych miejscowości - dodaje Robert Aszyk.

Przygotowania do prac i rozmowy z wykonawcami już trwają. Szacowany koszt inwestycji to 200 tysięcy złotych.

Więcej możesz posłuchać tutaj:

 

Hanna Brzezińska