Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

środa,

14 kwietnia 2021

10:25

Nauka, przywództwo, kultura. W Gdańsku otworzyło się nowe chrześcijańskie liceum Columbus, trwa nabór

W Gdańsku otworzyło się nowe prywatne chrześcijańskie liceum Columbus. Nabór dla ósmoklasistów do dwóch pierwszych klas szkoły rozpoczął się 15 kwietnia. 

Liceum założone przez Fundację Columbus stawia na rozwój cech przywódczych i przedsiębiorczość.

- Pragniemy, aby młodzi ludzie wkraczający w dorosłość, po ukończeniu liceum Columbus świadomie wybierali studia, rozwijali się zawodowo, zakładali firmy i z odwagą podejmowali się roli liderów w otoczeniu, na które mają wpływ - piszą założyciele placówki.

NOWOCZESNE NAUCZANIE I AKADEMIA ŻEGLARSKA

W procesie dydaktycznym wykorzystywane będą najnowsze wyniki badań w zakresie neuronauk. Zdobywanie wiedzy ma się kojarzyć pozytywnie - z odkrywaniem i poznawaniem świata, a nie żmudnym i ponurym zapamiętywaniem, które służy jedynie zaliczaniu przedmiotów.

Szkoła korzysta z infrastruktury znajdującego się tuż obok AWFiS-u. W liceum funkcjonuje również Akademia Żeglarska. Dzięki temu młodzież będzie mogła uczyć się podstaw tego sportu, uczestniczyć w zajęciach praktycznych na Zatoce Gdańskiej, a nawet odbyć dwutygodniowy rejs szkoleniowy żaglowcem STS Fryderyk Chopin.

INSPIRACJA KRZYSZTOFEM KOLUMBEM

Nazwa szkoły i prowadzącej ją fundacji nawiązuje do postaci Krzysztofa Kolumba. Jak podkreślają założyciele, włoski podróżnik stanowi dla nich kwintesencję tego, do czego powinna dążyć szkoła licealna w zakresie edukacji i wychowania młodzieży.

- Stawiamy, podobnie jak Krzysztof Kolumb, na śmiałość i odwagę w odkrywaniu i realizowaniu swojego powołania. Promujemy wytyczanie realnych celów i podążanie za marzeniami. Uczymy wytrwałości i ciężkiej pracy. W naszych uczniach kształtujemy odpowiedzialny charakter oraz postawę proaktywną - wyjaśniają.

CHRZEŚCIJAŃSKIE WARTOŚCI

Liceum Columbus informuje, że w działalności i edukacji kieruje się wartościami i zasadami, wynikającymi z antropologii chrześcijańskiej. Uczniowie nie będą narażeni na wpływy negatywnych zjawisk, związanych z dostępem do narkotyków, agresji, przemocy. Kadra nauczycielska ma ich zachęcać do wyrażania swojego zdania i respektować indywidualne postrzeganie świata, a jednocześnie chronić i rozwijać wrażliwość podopiecznych.

O szkole XXI wieku Andrzej Urbański rozmawiał z jej dyrektorem Pawłem Korzeneckim, który był popołudniowym "Gościem Dnia Radia Gdańsk". Audycji można posłuchać >>>TUTAJ.

am