Wiadomości
(fot. mat. pras. WOT)

środa,

14 kwietnia 2021

08:37

Służba ojczyźnie i chęć pomocy lokalnej społeczności. Trwa druga edycja konkursu "Pracodawca przyjazny WOT"

Wojska Obrony Terytorialnej po raz drugi organizują ogólnopolski konkurs "Pracodawca przyjazny WOT". Celem tej inicjatywy jest przybliżanie korzyści, płynących z zatrudniania terytorialsów i wyróżnienie tych pracodawców, którzy wspierają ich w pełnieniu swojej służby.

Na czym polega służba ojczyźnie i jakie korzyści wynikają z tego, że ktoś zostaje terytorialsem? Czy poza pobudkami patriotycznymi i chęcią pomocy swojej lokalnej społeczności jest to "dobry interes" dla pracodawcy oraz pracownika?

W ramach tego projektu zostaną przybliżone sylwetki przedsiębiorców, działających w naszym województwie, którym na sercu leży sprawne funkcjonowanie państwa. Przedstawione zostaną też historie konkretnych terytorialsów, którzy dzięki przychylności swoich pracodawców w sposób efektywny mogą pełnić służbę w 7. Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio.

CIEKAWE NAGRODY

Wydarzenie trwać będzie aż do 27 września 2021 roku. Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski. W ramach konkursu wybranych zostanie 60 pracodawców na szczeblu wojewódzkim. Spośród laureatów wyłonieni zostaną czterej zwycięzcy.

Wśród nagród dla najlepszego pracodawcy znajdą się m.in. pamiątkowa statuetka, nagroda rzeczowa, udział w wystąpieniu medialnym w WOT TV oraz zaproszenie na piknik militarny, podczas którego odbędzie się prezentacja laureatów konkursu "Pracodawca przyjazny WOT".

Organizatorem jest Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. Radio Gdańsk objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

 

oprac. ako